Gościnny spektakl w TLiA

"Wszystko przez judasza" - reż. Stefan Friedmann - Syndykat Artystyczny

W sobotę 14 maja o godz. 19.00 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza dorosłych na spektakl gościnny „Wszystko przez judasza” w reż. Stefana Friedmanna i Piotr Szwedesa. Występują: Magda Wójcik, Anna Korcz, Jacek Fedorowicz, Artur Dziurman.

„Wszystko przez judasza" to komedia kryminalna. Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą? W tej sztuce znajdziecie odpowiedź na to przekorne pytanie. Perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze wiedzione komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów.

Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów. Piotr, Ada, Karol i Hanna- postaci ciekawie zarysowane i niebanalne w sieci dziwnych, wręcz nieoczekiwanych sekwencji i powiązań. Komedia z filozoficznym przesłaniem traktująca o ludzkich słabościach, niezależnych w tym wypadku od intelektu i zdolności człowieka. Wszyscy jesteśmy wystawiani nieustannie na pokusy i zazwyczaj bywamy wobec nich bezsilni. Wartka intryga z zaskakującym epilogiem. Jest tu też Szekspir i Tarantino. I to dosłownie. Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi. Konwencja tej sztuki to oczywiście kryminał. Czarny jak humor.

BILETY: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu spektaklu).
Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

(-)
Materiał Teatru
30 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...