Gospel Celebration w Tarnowie

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

27 września, w niedzielę, o godzinie 18.00 w Tarnowskim Teatrze zabrzmi uwielbiana przez słuchaczy muzyka gospel.

Tarnowski Chór Gos.pl połączy swoje siły z krakowskim Soul'n'Voices, co ma szansę zaowocować podwójną dawką energii i dobrych dźwięków. Oprócz indywidualnego programu podczas koncertu zabrzmią pieśni wykonywane wspólnie przez oba zespoły. Koncert będzie częścią X krakowskiego Festiwalu 7x GOSPEL.

Koncert "Gospel Celebration" - to wydarzenie niecodzienne. Jednego dnia, o tej samej porze lecz w różnych miejscach Polski południowej odbędzie się koncert. Koncert, podczas którego wystąpi kilkanaście zespołów gospel a obejrzy go blisko półtora tysiąca widzów.

Gospel Celebration jest świętem muzyki gospel. Jest okazją, by odległe na co dzień środowiska połączyły swe siły, zjednoczyły się w swej pasji, współdziałały tworząc nową, świeżą jakość artystyczną.

Pięć odległych od siebie o dziesiątki kilometrów miejsc. Niezliczona liczba chórzystów i muzyków. Koordynatorzy i wolontariusze. Jedna godzina, puls przyspieszający w setkach podekscytowanych serc. Ta chwila, kiedy w tym samym momencie, rozsypani po różnych województwach wykonawcy wchodzą na scenę, zaczynają śpiewać i czują to samo - uwielbienie Stwórcy.

Gospel Celebration to także dzień oficjalnej premiery płyty o tym samym tytule: "Gospel Celebration", będącej owocem pracy ogólnopolskiego środowiska gospel. Na płycie znajduje się 18 utworów nagranych przez zespoły z najróżniejszych zakątków Polski. "Gospel Celebration" to długo wyczekiwane spełnienie marzeń setek chórzystów, muzyków i dyrygentów. Jest to pierwsza w Polsce składanka z muzyką gospel w wykonaniu chórów z Polski.

Realizacja koncertów Gospel Celebration i wydanie płyty pod tym samym tytułem było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Kraków, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu Operacyjnego FIO.

***

Bilety na koncert dostępne są w kasie Teatru Solskiego.

Cennik

- 20 zł (1-5 sztuk)

- 15 zł (6 i więcej sztuk)

(-)
Materiał Teatru
5 września 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...