Gra miejska Groteski "Krakowskim targiem"

Zapisy ruszyły

Zostań kupcem, wstąp do cechu i pomnóż swój majątek, walcząc z przeciwnościami losu oraz konkurencją! Zapraszamy do udziału w nowej grze miejskiej „Krakowskim targiem” w sobotę 12 października. Możecie zdobyć fortunę i poznać historię krakowskiego handlu!

Kupcy i Place targowe

Kupiectwo w Krakowie przeżywa rozkwit. Kupcy skupiają się w cechach, stowarzyszeniach opartych na grupowej solidarności i równości członków. Mają wspólnego patrona i silne poczucie przynależności do grupy. Handlują na placach targowych – Placu Nowym, w Dębnikach, na Nowym i Starym Kleparzu, Grzegórzkach i Placu na Stawach. Rosnąc w siłę próbują monopolizować handel w Krakowie i blokować „strategiczne" miejsca na placach. W Miejskiej Radzie lobbują przeciw rosnącym podatkom, zmagają się z bandami zbójców na drogach, drobnymi złodziejaszkami, poborcami i nieuczciwą konkurencją, próbują ratować dobytek podczas lokalnych konfliktów. Wszystko po to, by zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Zasady Gry

Do udziału w pięciogodzinnej zabawie zapraszamy drużyny liczące 3-5 osób (im więcej członków, tym większa szansa na wygraną). Gra rozpocznie się o godz. 10:00 równocześnie na  6 krakowskich placach targowych, będących siedzibą sześciu różnych cechów kupieckich i rzemieślniczych, do których należeć będą drużyny.

Podstawowym zadaniem drużyny będzie produkcja towarów, pozyskiwanie surowców oraz handel z innymi cechami. Podróż na targ będzie obarczona ryzykiem – na drogach grasują rabusie, którzy napadają na kupców. Z sms-ów otrzymywanych podczas gry gracze będą dowiadywać się o zdarzeniach losowych, takich jak wzrost cen surowców, decyzje o nowych podatkach, kłopoty z zaopatrzeniem itp. Drużyny same ułożą swoją strategię gry. Zespół będzie mógł grać razem lub podzielić swoje siły, by wykonać więcej zadań w tym samym czasie. W grze liczy się majątek i surowce.

Wygra drużyna, która zarobi najwięcej pieniędzy (liczonych w gotówce i rekwizytach) w najkrótszym czasie. Trzy najlepsze zespoły otrzymają kosze upominkowe o wartości 1000, 600 i 400 zł. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy w Regulaminie.

Jak wziąć udział w grze?

Do czwartku 10 października włącznie czekamy na zgłoszenia. Wypełniając formularz na stronie www.grymiejskie.krakow.pl, podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny (rodziny kupieckiej) oraz dane kontaktowe zespołu:

- numer komórki, na który będziecie otrzymywać wiadomości podczas gry

- e-mail

Szczegółowe zasady rozgrywki gracze otrzymają 2 dni przed grą.

Gra miejska jest realizowana w ramach projektu „CENTRAL MARKETS", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „CENTRAL EUROPE". Organizatorem gry jest Teatr Groteska w Krakowie.

(-)
Materiał Teatru
7 października 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia