Gra o trumnę

"Wszyscy chcą żyć" - reż. Dawid Żłobiński - Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Przy okazji premiery spektaklu „Wszyscy chcą żyć" Teatr Żeromskiego ogłosił konkurs, w którym główną nagrodą jest trumna. Uczestnicy odpowiadali na pytania: Jaki jest cel Twojego życia? Jaki jest jego sens? Dlaczego warto żyć? Rozdanie nagród oraz prezentacja prac uczestników konkursu – w najbliższą niedzielę, 13 listopada, o godz. 21.30 po spektaklu.

To pierwszy konkurs z tak nietypową nagrodą, ufundowaną przez Zakład Przemysłu Drzewnego Lindner. Pozostałe nagrody to 24 podwójne zaproszenia do teatru na sztukę „Wszyscy chcą żyć" Hanocha Levina w reżyserii Dawida Żłobińskiego i 24 unikatowe kalendarze Lindner.

Konkurs z tak nietuzinkową nagrodą główną wzbudził ogromne zainteresowanie – otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac. O sensie swojego życia napisały do nas zarówno osoby bardzo młode jak i te w jesieni życia. Zgłoszenia napłynęły z całej Polski; niektóre są dowcipne, inne liryczne. – Jeden z uczestników wystukał poemat na maszynie i wysłał go tradycyjną pocztą z Poznania.

Pani Janina z Piły napisała ręcznie na ślicznej pocztówce, a 70-letnia pani Wanda z Płocka wysłała dużą kopertę, zawierającą wzruszający wiersz o swoim życiu lub życiu podmiotu lirycznego – tego nie wiemy. Nie wymagaliśmy wiersza, forma była dowolna, ale jeden z popularnych dzienników dał swojej informacji tytuł „Napisz wiersz i wygraj trumnę". Co ciekawe – wiele osób, niezależnie od wieku, zaznaczyło chęć wygrania trumny, choć daliśmy też inną możliwość: czekają 24 unikatowe kalendarze Lindnera z modelkami pozującymi na trumnach i 24 zaproszenia na spektakl „Wszyscy chcą żyć' – mówi Anna Zielińska, pomysłodawczyni konkursu. Konkurs trwał trzy miesiące, a jury wyłoniło 25. finalistów.

Rozdanie nagród odbędzie się na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego po spektaklu. Aktorzy odczytają niektóre prace, a całość będzie można oglądać podczas transmisji na żywo prowadzonej na fanpejdżu teatru na facebooku> > https://www.facebook.com/kielce.teatr.zeromskiego/

„Wszyscy chcą żyć" – ten konkurs komentowały media, od ogólnopolskich stacji telewizyjnych, po popularne dzienniki (więcej http://www.proto.pl/aktualnosci/trumna-nagroda-w-teatralnym-konkursie-czyli-jak-kielecki-teatr-promuje-nowy-spektakl)

(-)
Materiał Teatru
12 listopada 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...