Grają i licytują dla WOŚP

Teatr Konsekwentny w Warszawie

Teatr Konsekwentny w Warszawie kwestuje i zaprasza na aukcję w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Teatr Konsekwentny zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę będzie można obejrzeć spektakl  pt. „Zaliczenie. Lekcja”, po którym odbędzie się licytacja rekwizytów z tego legendarnego już przedstawienia.

Tradycyjnie już w na początku nowego roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do największej orkiestry świata dołączy także Teatr Konsekwentny, który zaprezentuje znany, lubiany i zagrany blisko 1000 razy spektakl „Zaliczenie. Lekcja” K. Zanussiego i E. Ionesco. Ta błyskotliwa komedia  podejmuje stary jak świat temat dotyczący relacji student – profesor, uczeń – nauczyciel. Historia repetenta, który nieudolnie prosi Panią Profesor o ponowne przepytanie celem „zaliczenia” oblanego egzaminu, płynnie przechodzi w absurdalne spotkanie Pana Profesora i niezbyt pojętnej uczennicy.

„Postanowiliśmy zagrać w tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie ten spektakl, gdyż jest on dość niespotykanym zjawiskiem na stołecznej scenie teatralnej  – mówi Adam Sajnuk, dyrektor Teatru Konsekwentnego, laureat tegorocznego FeliksaWarszawskiego – gramy go od 11 lat z niesłabnącą popularnością i w tym wyjątkowym dniu szczególnie liczymy na naszych stałych widzów, którzy obejrzeli to przedstawienie kilkanaście lub kilkadziesiąt razy. Będzie bowiem można wylicytować rekwizyty, które grają z nami w tej sztuce od wielu lat a teraz będą mogły znaleźć się w prywatnych rękach Widzów. Oczywiście wylicytowane kwoty zostaną przekazane na akcję Jurka Owsiaka, którą członkowie teatru wspierają od lat”.

Wolontariuszami w Teatrze Konsekwentnym będzie młodzież ze sztabu WOŚP z zespołu M*A*T z Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej. Wszyscy, którzy chcą zagrać z Konsekwentnymi, zzaproszeni są w niedzielę 9 stycznia o godzinie 19:00 do Teatru Konsekwentnego na ul. Boleść 2. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 509 780 261 lub  info@teatrkonsekwentny.pl

(-)
Materiały Teatru
7 stycznia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia