Grają i śpiewają

14 wydarzeń w ciągu pięciu dni - przegląd Studio Otwarte

14 wydarzeń w ciągu pięciu dni zaplanowali organizatorzy przeglądu Studio Otwarte. Będzie okazja lepiej poznać aktorów, obejrzeć wystawy w znajdującej się obok galerii oraz zobaczyć gościnne spektakle w wykonaniu legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej i Teatru Pieśni Kozła.

Motywem przewodnim imprezy będą recitale i koncerty w wykonaniu artystów związanych ze Studiem. Aktorzy grający zazwyczaj w wieloobsadowych przedstawieniach tym razem zaprezentują się w mniejszych formach, pokażą swoje pasje i bardziej prywatne oblicze. 

I tak Ewa Błaszczyk wystąpi z muzycznym widowiskiem "Nawet gdy wichura...". Zaśpiewa piosenki m.in. z tekstami Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Janczarskiego i ks. Jana Twardowskiego. Na scenie towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny, a także córka Marianna.

Edyta Jungowska, która pracuje w Teatrze Studio od 12 lat, wystąpi z recitalem "Gotujący się pies". Zabrzmią piosenki Jacques\'a Brela, Nicka Cave\'a i Czesława Niemena. Każda z nich to dla aktorki okazja stworzenia małej, ale bardzo wyrazistej kreacji. 

Swoje ulubione ballady i przeboje z Kabaretu Starszych Panów przypomni Joanna Trzepiecińska. Oddzielne recitale szykują: Lena Frankiewicz, Paula Kinaszewska oraz Monika Świtaj.

Krzysztof Majchrzak nie będzie śpiewał, ale za to zagra na fortepianie razem z kolegami z zespołu A2. Wśród muzycznych wydarzeń warto zwrócić uwagę także na koncert hiszpańskiej gwiazdy flamenco La Kaity. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle emocjonalne interpretacje i drżący rytm, jaki nadaje piosenkom. 

Teatromani powinni zobaczyć "Macbetha" [na zdjęciu], którego aktorzy Teatru Pieśni Kozła stworzyli we współpracy z Royal Shakespeare Company oraz Irkutsk Ensemble Authentic Music. I spektakl "Marat/Sade" Petera Weissa w reżyserii Lecha Raczaka, który pokaże Legnicki Teatr im. Modrzejewskiej. Jest w czym wybierać. 

Studio Otwarte - Dni Teatru Studio, Teatr Studio, PKiN, Warszawa, pl. Defilad 1, bilety: 40 - 50 zł, rezerwacje: tel. 22 656 69 41, środa (17.03) - niedziela (21.03)

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
13 marca 2010

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...