Gramy już na czterech scenach

12. Chorzowski Teatr Ogrodowy

W pierwszy weekend sierpnia uruchamiamy trzy kolejne sceny Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Starochorzowski Dom Kultury: na inaugurację nowej sceny MIANUJOM MIE HANKA, w niedzielę, 5 sierpnia o 18:00. Wstrząsająca górnośląska opowieść w mistrzowskim wykonaniu Grażyny Bułki (bilety jeszcze do kupienia w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury albo w sieci ticketportal.pl).

Sztygarka: małżeńska komedia napisana przez Tomka Jachimka, w sezonie nie można się na nią dostać. WIWISEXIA z Mirosławem Neinertem jako erotomanem-terapeutą, Ewą Kubiak jako seksowną pielęgniarką, Piotrem Bułką (synem Grażyny) i Darią Polasik-Bułką (synową Grażyny) jako małżeństwem. Bilety jeszcze do kupienia w recepcji Sztygarki lub w sieci ticketportal.pl.

3 sierpnia (piątek) o 19:00 w Sztygarce

Teatr Korez (Katowice)
Wiwisexia
tekst: Tomasz Jachimek
reżyseria: Mirosław Neinert
na scenie: Piotr Bułka, Ewa Kubiak, Mirosław Neinert, Daria Polasik-Bułka
czas trwania: ok. 110 minut

On i ona. Pierwsza randka, zaręczyny, wesele i noc poślubna. Daria i Piotr Bułkowie (w tych rolach Daria i Piotr Bułkowie) z gabinetu terapeuty-erotomana (Mirosław Neinert) spoglądają na swoje małżeństwo.
Ich wersje wydarzeń sporo się od siebie różnią i stanowią przyczynę coraz to nowych konfliktów. Sytuację zaognia jeszcze seksowna przyjaciółka Darii, Ewa (Ewa Kubiak). Każda postać ma swoje racje, ale czyja opowieść jest prawdziwa?
Małżeństwo w krzywym zwierciadle, mnóstwo śmiechu i celnych obserwacji. Inteligentna komedia Tomka Jachimka to niezawodny sposób na małżeńskie kryzysy. I nie tylko...

Nagroda Publiczności – Złoty Rechot na I Festiwalu Komedii Południa FUNFest w Bielsku-Białej. Nagroda Publiczności Złoty Miedziak za najlepszą komedię na XX Polkowickich Dniach Teatru „Oblicza Teatru".

Teraz Jachimek powraca z nową propozycją. I znowu trafia w punkt. W mnogości banalnych komedyjek, produkowanych tylko po to, żeby podreperować budżet polskich teatrów, proponuje coś nowego i świeżego. Komedię niegłupią, pełną trafnych spostrzeżeń, żartów sytuacyjnych i dwuznacznych myśli ubranych w słowa. Jachimek konstruuje tekst, bawiąc się konwencjami i stereotypami, których w katowickiej opowieści nie brakuje. W sztuce znajdziemy więc wizytę u teściowej rodem z oklepanych kawałów, babską przyjaźń pokazaną w krzywym zwierciadle zazdrości i różnice w postrzeganiu świata w zależności od płci postrzegającego. [...]
Wiwisexia to dowód na to, jak niewiele trzeba, żeby powstał dobry spektakl komediowy. Wystarczy niemal pusta scena (nie licząc trzech prostych krzeseł i biurka, które stanowią właściwie całą scenografię), zgrabnie napisany tekst i zdolni aktorzy. Warto samemu się przekonać i zobaczyć, czy jest dokładnie tak, czy zupełnie na odwrót.
Magdalena Tarnowska

Po prostu wybierzcie się na Wiwisexię sami. Naprawdę warto. Prawie dwie godziny dobrej zabawy i zdrowego śmiechu gwarantowane.
Marta Odziomek

4 sierpnia (sobota) o 15:00 w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy - „Bajki są wszędzie"
Część 1 – w książkach

Spotykamy się punktualnie o 15:00 pod bramą Skansenu i razem ruszamy na miejsce bajki.
Zamiast klasycznych spektakli bajkowych, razem z dziećmi poszukamy bajek w najbliższym otoczeniu. Postaramy się przypomnieć maluchom i ich rodzicom, że nie są skazani wyłącznie na elektroniczne rozrywki: bajki są wszędzie: w książkach, w teatrach, a nawet w dzieciach. Chcemy pokazać, jak ważna jest wyobraźnia na co dzień, uzmysłowić dzieciom to, co dawniej było oczywiste: że same mogą tworzyć bajki, teatr da się zrobić nawet we własnym domu i to bez wielkich nakładów finansowych. Stawiamy na działania kreatywne i spotkania z fantazją. To będzie bajkowa przygoda w odcinkach.

Zaczynamy od książek. Wstęp wolny dla wszystkich. A to oznacza, że gramy już na czterech scenach!

Izabela Mikrut
Materiał organizatora
31 lipca 2018

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia