Gramy w historię

atrakcje dla dzieci w Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza w najbliższą sobotę na bardzo ciekawe zajęcia do Parku Wolności. Odbędzie się konwent gier planszowych dla dzieci w wieku 5-12 lat i warsztaty interpretacji teatralnej dla dzieci w wieku 8-10 lat. Wszystko w temacie historyczno-warszawskim

11.06.2011, godz. 10.30
Sobotnie atrakcje dla dzieci w Muzeum Powstania Warszawskiego

W sobotę 11 czerwca Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje bezpłatne spotkania dla najmłodszych. Konwent gier planszowych dla dzieci w wieku 5-12 lat odbędzie się pod hasłem „Bądź gotów, gramy w historię", natomiast warsztaty interpretacji teatralnej pt.: „Warszawscy Poeci są fajni!", z cyklu „Tata Tasiemka, Mama Syrenka" przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-10 lat. Spotkania odbędą się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas spotkania „Bądź gotów, gramy w historię" dzieci dowiedzą się w jaki sposób grając w gry planszowe można ćwiczyć spostrzegawczość, nauczyć się strategii czy współpracy w grupie. Wspólna zabawa będzie także okazją do poznania historii i dokonań „Zawiszaków" podczas okupacji i Powstania Warszawskiego.

W drugiej części dnia mali aktorzy wraz rodzicami nauczą się różnorodnej, autorskiej interpretacji tekstu, a przy okazji rozwiną swoją wyobraźnię, ćwiczenie pamięci i abstrakcyjne myślenie. Spotkanie poprowadzi Judyta Turan (aktorka, coach) i Tomasz Solich (aktor, pedagog).

Muzeum Powstania Warszawskiego to instytucja, której celem jest atrakcyjne promowanie historii i kultury. Spotkania, które organizujemy z myślą o dzieciach, skupiają się przede wszystkim na zabawie, podczas której najłatwiej przekazać istotne treści - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Program atrakcji w dniu 11 czerwca:
•    godz. 10.30 - 12.30 - „Bądź gotów, gramy w historię", to konwent gier planszowych dla dzieci w wieku 5 - 12 lat. Naucz się strategii, poznaj tajne szyfry, zostań mistrzem pamięci i spotkaj prawdziwych bohaterów z Powstania Warszawskiego!
•    godz. 13.00 - „Warszawscy poeci są fajni!" z cyklu „Tata Tasiemka, Mama Syrenka", to warsztaty interpretacji teatralnej dla dzieci w wieku 8-10 lat. Podczas spotkania towarzyszyć nam będzie „Lokomotywa" Juliana Tuwima, która zabierze nas w świat wyobraźni i twórczego myślenia.
 
Miejsce:
Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, (wejście od ul. Przyokopowej). Wstęp wolny. Zapraszamy od godz. 10.20.
 
Kolejne spotkania z cyklu „Tata Tasiemka, Mama Syrenka" odbędą się:
18 i 25 czerwca. Szczegóły na www.1944.pl www.facebook.com/1944pl

Dodatkowe informacje o projekcie „Tata Tasiemka, Mama Syrenka"
„Tata Tasiemka, Mama Syrenka" to projekt skierowany do dzieci. Podczas trzech sobotnich spotkań uczestnicy warsztatów poszerzą swoją wiedzę o Warszawie. Dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję spróbować swoich sił w trudnej sztuce opowiadania i śpiewaniu, grze aktorskiej oraz pracy architekta. Celem jest przybliżenie sylwetki warszawskich poetów oraz ich utworów, a także treści warszawskich legend. Animatorzy kultury i artyści, prowadzący warsztaty, zaprezentują oryginalne metody pracy z dziećmi, a także przedstawią alternatywne źródła historii. W czasie warsztatów rodzice nauczą się kreować sytuacje twórcze, które samodzielnie będą mogli powtórzyć ze swoim dzieckiem. Po zakończeniu zajęć przewidziana jest rozmowa na temat metodyki pracy z najmłodszymi.

Więcej informacji
Anna Kotonowicz
Rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego
akotonowicz@1944.pl
kom. 510 290-057

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
ul. Grzybowska 79
00-844 Warszawa
tel.: +48 22 539 79 05, +48 22 539 79 06, fax: +48 22 539 79 24
e-mail: biuro@1944.pl

(-)
Qlturka
11 czerwca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...