Groteska w Gliwicach

16. Dziecięce Spotkania Teatralne w Gliwicach

Już w najbliższą sobotę 20 marca o godz. 15.00 Teatr GROTESKA zaprezentuje spektakl "Baśń o Rycerzu bez Konia" w reż. Janusza Ryla-Krystianowskiego. Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA weźmie udział w XVI Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach

Sztuka Marty Guśniowskiej to pełna dowcipnego żonglowania baśniowymi motywami i nieoczekiwanych zwrotów akcji współczesna baśń o Rycerzu bez Konia i Koniu bez Rycerza, którzy wędrują przez świat i szukają siebie nawzajem. Księżniczka sama więzi się w wieży, wybrakowanym Rycerzem (bo bez Konia) gardzą i Łotrowie, i groźny Smok, Czarodziej nie umie czarować, a krwiożerczy nietoperz okazuje się być malutką myszką… To opowieść z przymrużeniem oka, a jednocześnie z morałem. Doskonała fabuła, pomysłowa scenografia, humorystyczne piosenki i dialogi oraz świetna gra aktorów Groteski to atuty tego przedstawienia.

Teatr Groteska wystąpi w gronie innych znanych polskich teatrów lalkowych m.in.: Teatru Lalka z Warszawy, Teatru Banialuka z Bielska-Białej, Teatru Animacji z Poznania oraz Teatru Guliwer z Warszawy.

Przegląd, którego organizatorem jest Gliwicki Teatr Muzyczny, trwa od 14-20 marca.

Agnieszka Więckowska
Materiały Teatru
18 marca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia