Groteska wyróżniła przyjaciół

Sześcioro nowych przyjaciół

Teatr Groteska wzbogacił się o kolejnych sześcioro przyjaciół. A wszystko za sprawą przyznanych po raz trzeci Nagród Przyjaciela Teatru Groteska.

Niedzielna gala wręczenia wyróżnień połączona była z prezentacją spektaklu Grupy Rafała Kmity "Jeszcze nie pora nam spać".Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Barbara Turlejska, były zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta, m.in. "za umiejętność bycia szefem bez potrzeby manifestowania tego"; Andrzej Kosiniak-Kamysz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie "za długoletnią prawdziwą przyjaźń i konsekwentne wspieranie teatru"; Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, "za życzliwość i gołębie serce, za otwartość na najbardziej złożone i wymagające dyplomatycznego kunsztu problemy naszej codziennej, szarej rzeczywistości"; Marian Zalewski, członek zarządu TVP "za wsparcie kruchej i wrażliwej tkanki, jaką stanowi teatr".

- W czasie kryzysu takie instytucje jak nasz teatr muszą walczyć o to, by nie zatonąć. Do tej walki ze sztormami potrzebni są przyjaciele - mówił Adolf Weltschek, dyrektor teatru Groteska

(ASM)
Dziennik Polski
24 października 2013

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...