Groteska wyróżniła przyjaciół

Sześcioro nowych przyjaciół

Teatr Groteska wzbogacił się o kolejnych sześcioro przyjaciół. A wszystko za sprawą przyznanych po raz trzeci Nagród Przyjaciela Teatru Groteska.

Niedzielna gala wręczenia wyróżnień połączona była z prezentacją spektaklu Grupy Rafała Kmity "Jeszcze nie pora nam spać".Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Barbara Turlejska, były zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta, m.in. "za umiejętność bycia szefem bez potrzeby manifestowania tego"; Andrzej Kosiniak-Kamysz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie "za długoletnią prawdziwą przyjaźń i konsekwentne wspieranie teatru"; Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, "za życzliwość i gołębie serce, za otwartość na najbardziej złożone i wymagające dyplomatycznego kunsztu problemy naszej codziennej, szarej rzeczywistości"; Marian Zalewski, członek zarządu TVP "za wsparcie kruchej i wrażliwej tkanki, jaką stanowi teatr".

- W czasie kryzysu takie instytucje jak nasz teatr muszą walczyć o to, by nie zatonąć. Do tej walki ze sztormami potrzebni są przyjaciele - mówił Adolf Weltschek, dyrektor teatru Groteska

(ASM)
Dziennik Polski
24 października 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...