Grotowski.Fest i inne

39. Warszawskie Spotkania Teatralne

12 spektakli w nurcie głównym, 5 w ramach małych WST oraz 12 przedstawień Grotowski.Fest i wydarzenia towarzyszące. W najbliższą środę ruszają 39. Warszawskie Spotkania Teatralne!

Poza twórcami najciekawszych spektakli z całej Polski do Warszawy przyjadą także goście z zagranicy m.in.: Mario Biagini, Thomas Richards, swój przyjazd zapowiada również Peter Brook. Na wybrane spektakle można dostać jeszcze bilety.

Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards, Fondazione Pontedera Teatro, rozpocznie festiwal „Seminarium śpiewu" prowadzonym przez Mario Biaginiego 3 kwietnia o 19.00 w Sali Zatorskiego w Teatrze Dramatycznym (wstęp na zapisy w Biurze Obsługi Widza dla osób z biletem na „Tajemne słowa).

Obecność twórców na festiwalu to także wyjątkowa okazja do rozmów. Wśród prowadzących spotkania znaleźli się nie tylko cenieni krytycy teatralni, ale także Zbigniew Hołdys, Klementyna Suchanow, Mariusz Szczygieł, specjaliści w dziedzinach psychologii i socjologii. Spotkania odbywają się po wybranych spektaklach i wstęp na nie jest wolny, więcej informacji na stronie internetowej oraz tutaj: http://bit.ly/2YJSiNZ

Co poza spektaklami? Wykłady w ramach Grotowski.Fest: Dariusza Kosińskiego, Agnieszki Wójtowicz, Małgorzaty Dziewulskiej i Krisa Salaty. Wstęp na wykłady jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona - rezerwacje przyjmują kasy i Biuro Obsługi Widza. Także dziś ruszają zapisy na konferencję „Grotowski-teksty zebrane" i rozmowę panelową „Dwadzieścia lat później" – rezerwacje są możliwe dla posiadaczy biletu na dowolny spektakl w ramach Grotowski.Fest (zapisy w BOW).

Spektakle będą pokazywane na scenach im. H. Mikołajskiej oraz im. G. Holoubka Teatru Dramatycznego w PKiN, na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego, Scenie Przodownik oraz w Studio teatrgalerii, ATM Studio i Studium Teatralnym.

Kontakt do kas oraz BOW: http://www.warszawskie.org/kontakt-1

Szczegółowy repertuar: www.warszawskie.org

Weronika Doboszyńska
Materiał organizatora
3 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia