Grupa Coincidentia jedzie do Japonii

"Krabat" - reż. Christiane Zanger - Grupa Coincidentia Białystok

Przedstawienie "Krabat" w reżyserii Christiane Zanger, zrealizowane w koprodukcji białostockiego teatru niezależnego Grupa Coincidentia oraz niemieckiego Figurentheater Wilde&Vogel, zostało zaproszone do Japonii.

Projekt zakłada wyjazd spektaklu do Japonii, stworzenie tam nowej wersji językowej (z udziałem japońskiej aktorki) oraz eksploatację w miejscowościach Iida (Nagano), Kagawa (Toramaruza), Naha (Okinawa) i Ginoza (Okinawa).

Zaplanowanych jest pięć pokazów spektaklu z czego ostatnie odbędą się w ramach International Theater Festival Okinawa for Young Audience.

Wymieniony festiwal jest głównym organizatorem projektu, a zaproszenie spektaklu jest pokłosiem udanych prezentacji "Krabata" w ramach tej imprezy w 2011roku.

Próby do nowej wersji przedstawienia zaplanowane są na lipiec, pierwsza ich część odbędzie się w Stuttgarcie w Niemczech, druga w Iida w Japonii. Pomiędzy 25 lipca a 2 sierpnia 2015 odbędą się prezentacje przedstawienia.

International Theater Festival OKINAWA for Young Audience jest wydarzeniem o bardzo szerokim zasięgu i wysokiej randze - zapraszane są na nie spektakle, adresowane do młodego widza, z całego świata. Ponowne zaproszenie przedstawienia "Krabat", propozycja zrealizowania go w nowej wersji językowej oraz pięciokrotna prezentacja w trzech prefekturach, jest znaczącym wyróżnieniem tej międzynarodowej produkcji.

Spektakl "Krabat" był obecny na wielu znaczących międzynarodowych festiwalach (m.in. w Berlinie, Paryżu, Okinawie, Erlangen, Krakowie, Stuttgarcie, jak również na wielu scenach impresaryjnych w Europie). Przedstawienia zostało zagrane blisko sto trzydzieści razy, jest doceniane zarówno przez krytykę jak i publiczność oraz zostało uhonorowane Nagrodą Specjalną na XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsko-Białej.

(-)
Materiał organizatora
16 lipca 2015

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia