Grupa MoCarta w Teatrze Rampa

wzbudzają uśmiech doskonale realizowanym programem

Mówią o swoich występach "najlepsza improwizacja to taka wykuta na blachę". Ich koncerty są przygotowane z precyzją i w najdrobniejszych szczegółach. Pomysły czerpią z życia.

Wzbudzają uśmiech doskonale realizowanym programem, muzyczną lekkością oraz pełnymi miłej swady i przekory tekstami.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół założyło czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Wspólną działalność rozpoczęli w 1995 roku, prezentując krótkie żarty muzyczne w telewizji Canal+. Po raz pierwszy Grupa wystąpiła przed publicznością na XII Przeglądzie Kabaretów "PaKa‘97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory zespół prowadzi aktywną działalność koncertową. Muzycy wystąpili w licznych programach telewizyjnych i nagrali kilka płyt.

Podczas ich występów można usłyszeć fragmenty słynnych dzieł muzyki poważnej, a także tej zupełnie popularnej, wykonywane za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki. Ich spektakle to uczta dla ucha i radość dla ducha. O sobie piszą: Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.

20.09, niedziela, g. 19:00, Teatr Rampa na Targówku, ul. Kołowa 20
bilety: 60 - 40 zł, wejściówki: 30 zł

(-)
Materiały Teatru
16 września 2009

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia