Gwiazdorskie Oceanarium

Teatr Kamienica, Warszawa

2 października o 17:00 w CH Blue City na poziomie -1 aktorzy zainaugurują otwarcie nowego Oceanarium. Podczas imprezy 100 dzieci - podopiecznych Fundacji ATUT, działającej przy Teatrze Kamienica - weźmie udział w konkursie plastycznym.

Wśród jurorów będą: m.in. Emilian Kamiński, Krzysztof Ibisz, Grażyna Wolszczak, Andżelika Piechowiak, Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Stockinger, Wojciech Duryasz i Przemysław Cypryański.

Nowo otwarte oceanarium w Warszawie zaprasza do świata tysiąca ryb i raf koralowych. Tylko tam do 23 października będzie można obejrzeć największy i jedyny w Polsce okaz muzealny ważący 200 kg i mierzący ponad metr długości - Przydacznię Olbrzymią.

W Oceanarium będzie można obcować nawet z najbardziej niespotykanymi gatunkami. Rybami, które w obliczu zagrożenia zwiększają dwukrotnie swoją wielkość, a także takimi, które potrafią rozgryzać skały, w poszukiwaniu pożywienia. Będzie można zobaczyć również pokolce, żywe rafy koralowe, ukwiały, jaja rekina, strzepiele, garbiki oraz niebezpieczne gatunki takie jak rekiny i mureny czyli węże morskie. Do tego ryby Amazonki i wielkich jezior Afryki: czyli metrowe arwany (ryby święte) które potrafią wyskoczyć na 6 m w górę.

Odwiedzając Oceanarium będzie także możliwość obejrzenia m.in. wiele gatunków pielęgnic:, np. czterdziestocentymetrowe pielęgnice synspilum, pielęgnice managuanskie, metrowe płaszczki, oraz jedyne ryby, które potrafią pływać tak samo szybko wprzód i w tył, czyli nożowce chitala, channy, żółwiaka chińskiego, niszczuki i niebezpieczne piranie nattereri, ich stado potrafi zjeść bawoła w kilka minut.

(-)
Materiał Teatru
2 października 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...