Gwiazdy w przedszkolach, czyli BajkOLAndia

Finał akcji charytatywnej

18 maja br. o godzinie 11:00 w Teatrze Kamienica odbędzie się finał akcji charytatywnej pod tytułem „BajkOLAndia", której pomysłodawcą i organizatorem jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana m.in. z serialu „Na wspólnej".

W tym roku akcję wspierają Otylia Jędrzejczak, Anna Głogowska, Zuzanna Wachowiak, Bartek Jędrzejak oraz maluchy z trzech warszawskich przedszkoli: "Pociecha", "Iskierka Włochy", "Iskierka Ursus", z którymi Aleksandra Mikołajczyk prowadzi zajęcia aktorskie.

Gwiazdy odwiedzą dzieci w przedszkolach, a następnie 18 maja w Teatrze Kamienica zobaczą przygotowane przez podopiecznych Aleksandry Mikołajczyk spektakle: „Kopciuszek", „Brzydkie kaczątko", „Jaś i Małgosia" i „Kot w butach". Na widowni oprócz gwiazd zasiądą dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunowie, rodzice, krewni oraz zaproszeni goście specjalni. Wśród atrakcji przygotowanych dla widzów będą również: pokaz mody Little Bizuu & Lilou, naukowy pokaz chemiczny przygotowany przez Funiversity oraz loteria fantowa, w której na pewno każdy wygra atrakcyjną nagrodę.

Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dla Jagody Labus, która choruje na wrodzoną sztywność stawów - artrogrypozę. Do współpracy w tym szczytnym celu przyłączyły się: Fundacja „Mam Serce" oraz prywatne firmy. Wielkie wsparcie dla tej inicjatywy okazał Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, w którym występuje Ola Mikołajczyk.

(–)
Materiał Organizatora
15 maja 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...