Halina Ołdakowska odwołana

Dyrektor Opery Wrocławskiej odwołana ze stanowiska

Zarząd Województwa Dolnośląskiego poinformował o podjęciu uchwały o odwołaniu Haliny Ołdakowskiej ze stanowiska dyrektora Opery Wrocławskiej. Jako powód podano naruszenia przepisów prawa w zakresie dyscypliny finansów publicznych.

Uchwałę o odwołaniu dyrektor Opery Wrocławskiej poprzedziły negatywne wyniki kontroli przeprowadzonej w operze przez Najwyższą Izbę Kontroli, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz wyroki Regionalnej Komisji Orzekającej działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej, wydane po zawiadomieniu złożonym przez Rzecznika Finansów Publicznych - poinformował zarząd w komunikacie.

Decyzja pozytywnie zaopiniowana
- Decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego została poprzedzona podjętą 28 lutego uchwałą o zamiarze odwołania Haliny Ołdakowskiej z zajmowanego stanowiska. Uchwała zamiarowa została skierowana do opinii związków zawodowych, stowarzyszeń zawodowych i twórczych działających w operze oraz do współorganizatora Opery Wrocławskiej - Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - informuje Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, odpowiedzialny za kulturę w regionie

- Zgodnie z procedurą, czas na wydanie opinii wynosił 30 dni. Wszystkie stanowiska zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przed terminem i pozytywnie opiniują uchwałę Zarządu Województwa Dolnośląskiego - mówi Maj.

__

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia 14.03.2023 r., do czasu wyłonienia nowego dyrektora instytucji, w trybie określonym w ustawie o organizowaniu i prowadzaniu działalności kulturalnej, obowiązki dyrektora Opery Wrocławskiej zostały powierzone Pani Izabeli Kurc- Kuriacie.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres : bp@opera.wroclaw.pl,

Biuro Prasowe Opery Wrocławskiej

ib/tam
TVN24 Wrocław
13 marca 2023

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...