Hania Rani&Dobrawa Czocher / Mistrzynie Klasyki

Dziedziniec MKiDN - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Pt. 07 sierpnia 2020 r. g. 20:00

Dziedziniec Kultury to cykl letnich imprez kulturalnych. W piątkowe wieczory lipca i sierpnia spotykamy się na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury koncertów i warsztatów.

Spotkajmy się ponownie na Dziedzińcu Kultury!

Motywem przewodnim tegorocznego Dziedzińca Kultury jest relacja: Mistrz-Uczeń. Każdy piątkowy koncert będzie muzycznym dialogiem twórcy z jego artystycznym autorytetem.

Na wszystkie koncerty i warsztaty obowiązuje rejestracja!

Rejestracja rusza 3.08 o godz. 19.00

Przed koncertem zapoznaj się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniu
Hania Rani&Dobrawa Czocher

Duet Hani Rani (fortepian) i Dobrawy Czocher(wiolonczela) to doskonały dowód na to, że muzyka instrumentalna ma rację bytu na współczesnej scenie muzycznej i gromadzi wokół siebie coraz szerszy krąg słuchaczy. Gatunek, który tworzą dziewczyny można określić jako coraz prężniej rozwijający się gatunek "modern classic" reprezentowany przez takich artystów jak np. Nils Frahm, Ólafur Arnalds, czy Max Richter.

Duet powstał w sierpniu 2012 roku lecz właściwy debiut miał miejsce we wrześniu 2015 roku, kiedy to dziewczyny zdecydowały się wydać pierwszą płytę. Inspiracją dla albumu "Biała flaga" była postać Grzegorza Ciechowskiego. Duet podjął się stworzenia nowych aranżacji 10 najsłynniejszymi piosenek artysty, jednak w sposób zupełnie inny niż dotychczas - korzystając tylko z dwóch instrumentów - wiolonczeli i fortepianu. Ta idea, połączona z niebanalnym językiem muzycznym i innowacyjnymi pomysłami stała się z pewnością powodem dla tak entuzjastycznego przyjęcia ich debiutanckiej płyty. Na krążku nie zabrakło również własnych kompozycji, które doskonale splatają poszczególne aranżacje, tworząc razem jedną całość.

Muzyka, którą proponują dziewczyny to przede wszystkim duża dawka emocji oraz brak granic stylistycznych. Pomimo klasycznego wykształcenia, duet nie zamyka się na inne gatunki, przemycając różne style muzyczne do swoich kompozycji. Ta uniwersalność oraz szczerość, jaka przemawia przez ich interpretacje, zyskuje wielbicieli w najróżniejszym wieku, o różnych preferencjach muzycznych.

Transmisja online:

Youtube NCK | Fanpage NCK

(-)
materiały NCK
5 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...