Harry szuka Sally

"Kiedy Harry poznał Sally" - reż. Andrzej Rozhin - Teatr Rozrywki w Chorzowie

Na chorzowskiej scenie gwiazdy: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Ilona Chojnowska, Katarzyna Glinka, Marzena Zając, Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Marcin Kwaśny i Tomasz Korczyk. I wszystkie wcielają się w postacie znakomitej (spopularyzowanej na świecie, dzięki udanej adaptacji filmowej) sztuki Nory Ephron pt. "Kiedy Harry poznał Sally"

Przypomnijmy, że to historia dwojga młodych ludzi, którzy zanim pojmą, że są w sobie zakochani, przechodzą wszystkie "miłosne stany pośrednie" - fascynację i troskliwą przyjaźń, ale także zniecierpliwienie, rozczarowanie i poczucie niezrozumienia. Są od siebie krańcowo różni, mają inne zainteresowania i potrzeby, ale przecież prawdziwe uczucie zawsze musi zwyciężyć Prawdziwą ozdobą sztuki Ephron są dialogi (tłumaczenie Klaudia Rozhin) i dowcipne rozwiązania sytuacyjne.

Przedstawienie, zrealizowane w warszawskim Teatrze Kwadrat przez Andrzeja Rozhina zobaczymy na gościnnej scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Autorem scenografii jest: Wojciech Stefaniak, kostiumów: Ewa Kochańska-Gołoś. Teatr Kwadrat wystąpi w Chorzowie dwukrotnie.

Poniedziałek, 7 marca, godz. 17.30, 20.30, bilety 65-120 zł

hw-m
Polska Dziennik Zachodni
5 marca 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia