Histeryczny jubileusz

"Histerie miłosne" - reż. Piotr Jędrzejas - Teatr Studio Buffo w Warszawie

9 maja br. w Teatrze Studio Buffo po raz 100 zostanie zagrany spektakl „Histerie miłosne”. Gwiazdorska obsada – Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa od ponad roku gromadzi komplety widzów na deskach teatrów w całej Polsce. Z okazji jubileuszu, zgodnie z teatralnym zwyczajem, w spektaklu pojawią się nowe niewyreżyserowane gagi, które zaskoczą tak samo widzów jak i aktorów.

„Histerie miłosne" to komedia autorstwa Murraya Schisgala, scenarzysty słynnego filmu „Tootsie". Napisana na początku lat sześćdziesiątych sztuka odniosła wielki sukces na Broadwayu. Do Polski trafiła dzięki producentom z Tito Productions. Przekładu i adaptacji tekstu dokonał Bartosz Wierzbięta, doskonale znany z dialogów do filmów takich jak „Shrek" czy „Madagaskar".

To przedstawienie ma wiele wspólnego z życiem. Takich trójkątów, jaki my tworzymy w "Histeriach miłosnych", można na całym świecie zaobserwować miliony – śmieje się Szymon Bobrowski. Sztuka łączy w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Bohaterowie, stojąc na życiowych zakrętach, są tym śmieszniejsi, im trudniejsza jest ich sytuacja. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska), ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń.

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając „Histerie miłosne". Zapraszamy!

Więcej informacji o sztuce na http://histeriemilosne.pl/spektakl
oraz https://www.facebook.com/histerie.milosne

„Histerie miłosne"
9 maja 2014, g. 19.00
Bilety dostępne w kasach Teatru Studio Buffo

(-)
Materiały Teatru
26 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia