Historia Basi Niezgódki

"Akademia Pani Beksy" - reż. Robert Drobniuch - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach trwają próby do prapremiery sztuki „Akademia Pani Beksy" autorstwa wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Julii Holewińskiej.

Spektakl inspirowany kultowymi przygodami Pana Kleksa opowiada historię Basi Niezgódki, córki słynnego Adasia, która podobnie jak tata, trafia do niezwykłej szkoły i przeżywa tam masę nieprawdopodobnych przygód.

W pełnej humoru i fantazji opowieści będzie więc o łezkach makabreskach, pocieszających śmiejżelkach i koglu moglu z siniaków. Pojawi się oddany Pies Balzakin, złowroga Różowa Królowa, a także kilka wspaniałych przyjaciółek o imionach na literę B.

Choć w Akademii Pani Beksy można do woli wymyślać i psocić, szalona profesorka uczy przede wszystkim wzajemnego szacunku, tolerancji i życzliwości oraz wiary we własne siły. A do tego jej lekcje obfitują w radosne piosenki na przykład o dalekich krainach lub osobliwym ptactwie. Takim chociażby jak pewne Dwa Bażanty, zwariowane nie mniej od znanej Kaczki Dziwaczki.

Spektakl „Akademia Pani Beksy" reżyseruje Robert Drobniuch, muzykę skomponował Piotr Klimek, za scenografię odpowiada Katarzyna Proniewska-Mazurek, a za kostiumy - Hanka Podraza.

Premiera już 16 września o godz. 17.00 w teatrze „Kubuś", a kolejne pokazy zaplanowano w dniach:
17 września (niedziela) o godz. 11.00
23 września (sobota) o godz. 17.00
26 września (wtorek) o godz. 9.00 i 11.00
27 września (środa) o godz. 9.00 i 11.00
28 września (czwartek) o godz. 9.00 i 11.00
29 września (piątek) o godz. 9.00 i 11.00

Jolanta Świstak
Materiał Teatru
6 września 2017
Portrety
Robert Drobniuch

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...