Historia marzyciela

"Skrzypek na dachu" - reż. Maciej Korwin - Teatr Powszechny w Radomiu

Teatr Powszechny w Radomiu serdecznie zaprasza na "Skrzypka na dachu" - pogodną, dowcipną, liryczną, pełną ciepła opowieść o świecie, którego już nie ma, o najważniejszych wartościach, przemijaniu

Kto z nas nie marzy – jak Tewie - o tym, żeby być bogaczem, nie musieć pracować, dać bezpieczne dostatnie życie swoim najbliższym?
Tewie jest biednym mleczarzem, który wraz z rodziną mieszka w ubogiej Anatewce, małym żydowskim miasteczku w carskiej Rosji. Wiedzie spokojny żywot w harmonii ze światem i w zgodzie z tradycją.

Pogoda ducha pozwala mu dzielnie stawiać czoła codziennym zmartwieniom i troskom, jakich doświadcza jako mąż i ojciec pięciu córek. Zabiega o to, by dobrze wydać córki za mąż i zapewnić im dostatnią przyszłość. Cóż z tego, skoro dziewczyny mają zupełnie inny pomysł na swoje szczęście…

Zmieniająca się rzeczywistość i zawirowania historii burzą uporządkowany świat rodziny Tewiego i zmuszają mieszkańców Anatewki do opuszczenia rodzinnej wsi. Wraz z odejściem mieszkańców kończy się cała epoka, w przeszłość odchodzi tradycja.

Pogodna, dowcipna, liryczna, pełna ciepła opowieść o świecie, którego już nie ma. Świetne aktorstwo, imponująca scenografia, brawurowa choreografia, 150 kostiumów, ponad 40 wykonawców. A nade wszystko piękna muzyka z takimi hitami jak: „Gdybym był bogaczem”, „L’Chaim” czy wzruszającym „To świt, to zmrok”.

Najbliższe spektakle: 13, 14, 15, 16 stycznia godz. 18.00

(-)
Materiały Teatru
14 stycznia 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...