Historia o niezwykłym życiu

"Song o Brechcie" - reż. Duśka Markowska-Resich - Teatr Kamienica, Warszawa

Song o Brechcie to spektakl teatralny dedykowany wielkiemu twórcy niemieckiego teatru ‒ Bertoltowi Brechtowi. Powstał w celu uczczenia 60. rocznicy śmierci, która przypada w sierpniu br.

25 sierpnia br. o godzinie 20:00 na Scenie Oficyna Teatru Kamienica w Warszawie odbędzie się prapremiera spektaklu pt. Song o Brechcie.

Historia o niezwykłym, choć dramatycznym życiu... Dynamiczna opowieść o bezkompromisowym człowieku szukającym do końca prawdy i sprawiedliwości, pisarzu, który przez 15 lat był emigrantem politycznym... Ponadczasowe i jakże ciągle aktualne teksty z jego sztuk...

Spektakl ten to monodram, w którym w główną postać (Bertolta Brechta) wciela się wybitny polski aktor Mirosław Zbrojewicz. Towarzyszy mu młoda krakowska aktorka i pieśniarka, wykonująca songi Brechta, Katarzyna Zawiślak-Dolny. Akompaniuje jej na fortepianie Jacek Bylica.

Autorką tekstu sztuki i reżyserem jest Duśka Markowska-Resich. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak. Spektakl będzie grany z podpisami w języku niemieckim (tłumaczenie autorstwa Samanty Gorzelniak z Lipska). Produkcja ‒ Fundacja na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społecznych "Perspektywy".

Patronat: Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

(-)
Materiał Teatru
14 lipca 2016

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...