Hit tej jesieni

"Pippi Pończoszanka" - reż: Andrzej Beya Zaborski - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Po raz pierwszy na deskach teatralnych Teatru Dramatycznego zobaczymy niezwykłe przygody kultowej postaci - Pippi Pończoszanki. Ta charyzmatyczna dziewczynka zmierzy się nie tylko ze szkolną rutyną i z przewodnicząca Komitetu Dobra Dziecka, ale także pokaże nam wszystkim, jak mądrze korzystać z wolności i świetnie się przy tym bawić

Przedstawienie będzie z pewnością hitem tej jesieni. Wystarczy wymienić tylko kilka jego walorów aby zrozumieć, że nie będzie to zwykłe przedstawienie dla dzieci, ale spektakl muzyczny przygotowany z wielkim rozmachem.

Dużym atutem, a dla dzieci niezwykłą atrakcją, będą grane na żywo piosenki autorstwa Piotra Klimka z tekstami Konrada Dworakowskiego w wykonaniu rockowego zespołu DRA FIGHTERS, który w świetny sposób przekazuje emocje i całą swoją energię publiczności – i to nie tylko tej dziecięcej!

Do realizacji ”Pippi Pończoszanki” udało się Teatrowi Dramatycznemu zaprosić reżysera Andrzeja Beya-Zaborskiego, który szerszej publiczności stał się znany dzięki roli policjanta z Królowego Mostu z trylogii „U Pana Boga”.

Nad oryginalną i niebanalną scenografią czuwa Katarzyna Gabrat- Szymańska a choreografię przygotuje Wojciech Blaszko- tancerz, choreograf, założyciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup tańca współczesnego Fair Play Crew- twórca choreografii w programie „You can Dance po prostu tańcz”.

 Przedstawienie jest dla wszystkich fanów Pippi, zarówno tych małych, jak i dorosłych, którzy mają w sobie coś z naszej bohaterki i wcale się tego nie wstydzą.

(-)
Materiały Teatru
20 października 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...