Hollywoodzkie przeboje

ruszyła sprzedaż biletów na koncerty Brodzińskiej

Bogusław Kaczyński powiedział o niej: Pojawienie się Brodzińskiej na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Jakie wrażenie wywoła na bydgoszczanach, przekonamy się w maju. Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty w Operze Nova.

Potrafi ona jak nikt inny wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem. Potrafi obnosić po scenie kostiumy z maestrią godną największych. Grażyna Brodzińska - artystka podbijająca światowe sceny repertuarem operetkowym, operowym i musicalowym przyjeżdża do naszego miasta z dwoma muzycznymi spektaklami. 8 maja zobaczymy na scenie Opery Nova widowisko zatytułowane "Magiczny Hollywood". To będzie zaskakujące połączenie śpiewu, tańca i obrazu filmowego. Show rozpoczyna polonez Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". W trakcie widowiska Grażyna Brodzińska wraz z towarzyszącymi jej muzykami i tancerzami snuje romantyczną opowieść, przywołując sceny z takich filmów jak "Casablanca", "Przeminęło z wiatrem" oraz "Ojciec Chrzestny". Nie zabraknie również melodii z "Upiora w operze". Na scenie zabrzmi również "Libertango", "Besame mucho", "La vie en rose", "My way" oraz "Somewhere over the rainbow". 

Następnego wieczoru Grażyna Brodzińska zabierze nas w muzyczną podróż w lata 20. i 30. "Nie zapomnij mnie" to koncert, w czasie którego usłyszymy największe przeboje sprzed ponad 80 lat. Nie zabraknie takich utworów, jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Już nie zapomnisz mnie", "Powróćmy jak za dawnych lat" i "Sex appeal". Usłyszymy również niezapomniane filmowe tematy muzyczne, m.in. "Szpieg w masce", "Niezapomniana melodia", "Manewry miłosne", "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", "Halo Szpicbródka". Całości towarzyszyć będzie wspaniała multimedialna dekoracja, a muzycznie gwiazdę wieczoru wspierać będzie Orkiestra Symfoniczna "Krakowska Młoda Filharmonia" pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Oba spektakle zbierają doskonałe recenzje krytyków, a sama Brodzińska prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej, zapewniając publiczności niezapomniane doznania muzyczne. Obdarzona prawdziwym kobiecym wdziękiem, a jednocześnie scenicznym temperamentem, jest niekwestionowaną gwiazdą musicalu, opery i operetki.

8 i 9 maja, Opera Nova (ul. Focha 5), godz. 19; bilety 80 i 60 zł.

Marta Krygier
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
28 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia