Humor karnawałowy

23. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

„32 omdlenia" z Krystyną Jandą, Jerzym Stuhrem i Jerzym Łapińskim, kultowy spektakl Teatru Polonia i „Colas Breugnon" w interpretacji Stanisława Górki z Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę" w Warszawie oraz pełna ujmującego, ciepłego i nieco absurdalnego humoru czeska komedia „Sarenki" z Teatru Ludowego w Krakowie wypełnią 23. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej 10-12 lutego.

Ten ilościowo skromny przegląd komediowy w karnawale ma w Rzeszowie wierną i stałą publiczność. Spora jej część uczestniczy w nim od chwili jego utworzenia. Wytrwale oczekując na początku każdego Nowego Roku informacji kiedy można już kupować karnety. Na Rzeszowskich Spotkaniach Karnawałowych wyśmienicie bawiły się osoby, które teraz są dziadkami. Obecnie bawią się ich dzieci, a nierzadko wnukowie.

Oglądanie spektakli kojarzonych z lekkością, humorem i zabawą często koresponduje z dodatkowymi atrakcjami o charakterze niespodzianek.

W tym roku będą nimi czytania performatywne sztuk „Ostatni brat", „Wielcy inni" i „Dwie Polski". Po spektaklach zapowiedziane są wieczór taneczny przy orkiestrze, recital Jerzego Derfla i Moniki Świtaj oraz swing party, na które zaprosi Old Rzech Jazz Band, a profesjonalny sommelier doda mu winnego smaku.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
16 stycznia 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...