Idą święta!

"Jest taki dzień" - Koncert inscenizowany w Operze na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierę inscenizowanego koncertu z najpiękniejszymi świątecznymi przebojami „Jest taki dzień" w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem muzycznym i batutą Jerzego Wołosiuka. Wystąpią soliści, chór, orkiestra i balet.

Boże Narodzenie to temat wielu nieśmiertelnych filmów i znakomitych przebojów – piosenek, pastorałek, kolęd, które z telewizorów oraz radiowych głośników umilają świąteczną bieganinę i wypełniają radosny czas przygotowań. Świąteczna opowieść zadzieje się w Operze na Zamku, gdzie słynne przeboje radiowe połączą się ze znanymi wszystkim wątkami filmowymi.

Utwory świąteczne opowiedzą całkiem nową historię o tym, jak życie zmienia się na lepsze i co jest w święta najważniejsze. Czy wśród ozdób choinkowych, prezentów i życzeń, znajdzie się miejsce dla ciepła domowego ogniska? Takiego ogniska, przy którym można wspólnie usiąść i radośnie zaśpiewać pieśń miłości i narodzin dobra. Zapraszamy na wieczór pełen świątecznego czaru, z najpiękniejszymi bożonarodzeniowymi piosenkami i melodiami, znakomitym śpiewem, muzyką i tańcem.

Podczas wyjątkowego koncertu w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery na Zamku usłyszymy świąteczne hity z różnych stron świata, jak m.in.: "Jingle Bell Rock", „Z kopyta kulig rwie", „Winter Wonderland", „Dzień jeden w roku" („Jest taki dzień"), „Feliz Navidad", „Stille Nacht", „White Christmas", „Szczedryk", czy „Oj maluśki, maluśki".

Realizatorzy:
Reżyseria i scenariusz: Natalia Babińska
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk
Scenografia, kostiumy, wizualizacje: Zuzanna Grzegorowska
Choreografia: Grzegorz Brożek

Obsada:
Lucyna Boguszewska
Ewa Olszewska
Victoria Vatutina
Janusz Lewandowski
Tomasz Łuczak
Pavlo Tolstoy
Paweł Wolski
Antonina Kamińska, Zofia Kamińska, Jacob Bremer

(UWAGA! Zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów zapraszam na piątek 15 grudnia na próbę otwartą o godz. 19.00. Mam dla Państwa wejściówki – będę czekać przy wejściu K do godz. 18.50. Proszę uprzejmie o potwierdzenie, żebym mogła wiedzieć, ile miejsc zarezerwować - liczba miejsc ograniczona. Koncert potrwa ok. 1h 20 min. - bez przerwy)

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Opera na Zamku
13 grudnia 2023
Portrety
Jerzy Wołosiuk

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia