Idę swobodnie, boso - warsztaty integracyjne

Teatr Lalek Rabcio w Rabce

W Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju trwają warsztaty teatralne, podczas których powstaje spektakl z udziałem niepełnosprawnych pt. „Idę swobodnie, boso”, w oparciu o poezję Antoniny Zachary Wnękowej. Premiera będzie miała miejsce w Teatrze Lalek „Rabcio" 31 lipca o godz. 13.

Celem spotkań warsztatowych jest przede wszystkim praca z osobami niepełnosprawnymi ułatwiająca im relacje interpersonalne i społeczne. Jest to więc, nauka przełamywania barier i lęków w kontaktach z innymi jednostkami bądź grupami, kształtowanie poprawności wymowy, nauka „mowy ciała" poprawnej postawy i poprawnego poruszania się. To wspólne pokonywanie alienacji i nauka afirmacji samego siebie. Wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników warsztatów będzie prezentacja efektu warsztatów, jakim będzie spektakl teatralny. Premiera będzie miała miejsce w Teatrze Lalek „Rabcio" 31 lipca o godz. 13.

Tematem wyjściowym do pracy i kreacji teatralnej rzeczywistości jest przyroda, fauna i flora gorczańska widziana przez poetkę Antoninę Zacharę Wnękową. Utworem przewodnim jest wiersz zatytułowany „Idę swobodnie, boso". Inspiracją są także inne wiersze poetki o roślinach, ptakach i zwierzętach Gorców. Całość projektu jest realizowana pod artystyczną i reżyserską opieką Grzegorza Kwiecińskiego i przy pomocy aktorów Teatru „Rabcio" Pawła Stojowskiego i Piotra Serafina.

(-)
Materiał organizatora
23 lipca 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia