Igor Michalski dyrektorem Muzycznego

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni zostanie Igor Michalski (urodzony 10 stycznia 1957 roku w Sopocie) aktor i reżyser, przez 25 lat związany z Teatrem Wybrzeże .

Od 2007 roku szefuje Teatrowi im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Prywatnie jest synem aktora Stanisława Michalskiego i aktorki Sabiny Mielczarek oraz mężem Doroty Kolak. Córka Katarzyna poszła w ślady utalentowanych rodziców i też odnosi sceniczne sukcesy.

Igor Michalski - znakomity aktor teatralny i filmowy, sprawdził się jako szef kaliskiej sceny, toteż jego kandydatura (jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie) została przyjęta entuzjastycznie w Teatrze Muzycznym.

- Ustawa pozwala nam na wybór dyrektora teatru w trybie pozakonkursowym, oczywiście trzeba jeszcze zasięgnąć opinii związków zawodowych - mówi wicedyrektor departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego Beata Jaworowska - stowarzyszeń twórczych i uzyskac zgodę ministra.

Dyrektora powołuje marszałek, ale uzgadnia to z prezydentem Gdyni, co już nastąpiło.

Igor Michalski jest postacią znaną i cenioną na Wybrzeżu. Wysłaliśmy już pismo do związków zawodowych w teatrze. Czekamy. Igor Michalski wyraził zgodę. Choć ma kontrakt , ale zadeklarował, że rozwiąże go w porozumieniu z marszałkiem województwa wielkopolskiego. Chcemy, żeby objął stanowisko dyrektora naczelnego gdyńskiej sceny 1 stycznia 2014 roku.

Igor Michalski zagrał wiele znakomitych ról w teatrze. W filmie zadebiutował w 1984 roku w "Czasie dojrzewania". Od tego czasu grał u takich reżyserów jak Kazimierz Kutz, Barbara Sass Magdalena Łazarkiewicz, Robert Gliński. Występował również w serialu "Radio Romans" oraz w spektaklach Teatru Telewizji W 2003 w Teatrze Muzycznym w Gdyni reżyserował "Sceny miłosne dla dorosłych" Zbigniewa Książka.

Jakie plany ma kandydat na dyrektora naczelnego gdyńskiej sceny nie udało się nam dowiedzieć, gdyż jego telefon jak na razie milczy.

Grażyna Antoniewicz
Polska Dziennik Baltycki
23 listopada 2013
Portrety
Igor Michalski

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia