II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "TrotuArt 2007" Łódź, 22-23 września 2007

Teatr na ulicy

Sztuka na wyciągnięcie dłoni - tak w wielkim skrócie można określić niezwykłość teatrów ulicznych. Bez ciemnej sali, rzędu krzeseł, odświętnych strojów wieczorowych i podziału scena-widownia. Jedynie otwarta przestrzeń trotuaru.

Każdy, kto lubi ten bezpośredni i specyficzny kontakt z teatrem, z pewnością wybierze się na jeden wrześniowy weekend do Łodzi. 22 września rozpoczyna się tam II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych TrotuArt 2007. 

Organizatorem imprezy jest Teatr Lalek Arlekin z Łodzi. Zaprosił on zaprzyjaźnione grupy artystów ulicznych z Włoch, Irlandii i oczywiście z Polski. 

Oplas Teatro Danza

Podczas TrotuArtu będzie okazja zobaczyć m.in. Oplas Teatro Danza z Włoch z przedstawieniami EVA fuori i ADAMO dentro, Klinikę Lalek z Wolimierza (Poemat o słońcu i księżycu), Porywaczy Ciał z Poznania (Paradę śmiesznych twarzy), fireshow wykonaniu Tancerzy Ognia Saurion z Olecka, irlandzkich bębniarzy oraz trudną sztukę oswajania smoków zaprezentowaną przez Teatr Lalek Arlekin z Łodzi i Teatr Groteska z Krakowa. 

Imprezę zainauguruje wielką paradą wszystkich uczestników festiwalu. Spektakle będą odbywały się na gościnnych ulicach centrum Łodzi. Trotuart potrwa dwa dni. 

Szczegółowy opis programu i poszczególnych spektakli znajdziecie tutaj. 

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych TrotuArt 2007, 22-23 września, Łódź. 
http://www.arlekin.lodz.pl/TrotuArt.html

isz
Kulturaonline
30 sierpnia 2007

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia