"Iluzje" na festiwalu Bliscy Nieznajomi w Poznaniu

5. Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi

W niedzielę, 27 maja, w Teatrze Polskim na 5. Europejskich Spotkaniach Teatralnych Bliscy Nieznajomi w Poznaniu zostaną zaprezentowane "Iluzje" w reżyserii Iwana Wyrypajewa, spektakl, którego premiera miała miejsce 27 kwietnia 2012 na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

W programie Festiwalu trwającego od 24 do 27 maja 2012, znalazło się aż siedem przedstawień. Po zeszłorocznych "Herosach i heroinach" przyszedł czas na tematyczny rewers. Jak podają organizatorzy Festiwalu bohaterami 5. Europejskich Spotkań będą "Przechodnie - ludzie idący przez życie bez fanfar i blasku fleszy, na pierwszy rzut oka niedoświadczający niczego niezwykłego".

Tacy są też bohaterowie "Iluzji" Iwana Wyrypajewa (na scenie m.in. Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Juliusz Chrząstowski i Katarzyna Gniewkowska).

"Wspólnie z aktorami mamy przyjemność zaprosić was na nasz - nie mogę powiedzieć: spektakl - gdyż będzie to po prostu spotkanie - zapowiada rosyjski reżyser. - Opowiemy Państwu historie z życia dwóch par małżeńskich. W rzeczywistości pary te nigdy nie istniały, wymyśliłem je. Chcemy jednak, abyście państwo wysłuchali tych opowieści, ponieważ są one bardzo piękne i wzruszające, a poza tym mamy przekonanie, że rozmawianie właśnie na takie tematy jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne".

(-)
Materiały Organizatora
24 maja 2012

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia