Impro Atak!

Improwizacja na Scenie STU

Już 25 i 26 lutego na Scenie STU zagości grupa IMPRO ATAK! Pełne inteligentnego humoru spektakle grupy powstają przy współudziale widowni, przez co każde przedstawienie jest jedynym w swoim rodzaju. Wysoki poziom występów gwarantuje zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków. Pierwsze dwa spektakle odbędą się 25 i 26 lutego, kolejne 1 i 2 kwietnia.

Improwizacja teatralna to forma bardzo wymagająca dla aktorów, ale jednocześnie gwarantująca doskonałą rozrywkę dla publiczności. W czasie impro to widz decyduje jak ma przebiegać akcja, z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się aktorzy. Ci z kolei, w sytuacji gdy nie ma scenariusza, a dialogi oraz akcja powstają na bieżąco, za każdym razem muszą dawać popis prawdziwej kreatywności. Wszystko to sprawia, że nigdy nie zdarzają się dwa takie same przedstawienia.

W skład łódzkiej grupy IMPRO ATAK! wchodzą: Katarzyna Chmara, Jolanta Jackowska, Lilu, Magdalena Prochasek, Kamila Salwerowicz, Piotr Gawron-Jedlikowski, Jan Jakubowski, Michał Kruk, Konrad Michalak, Wojtek Oleksiewicz, Piotr Rogucki, Jacek Stefanik, Zorak oraz muzycy: Sławomir Badowski, Sławomir Bartkiewicz, Radek Bolewski, Marek Fedor i Adam Wojtasik. W czasie występów w STU wezmą udział także znani z krakowskiej sceny Agata Myśliwiec-Grząślewicz oraz Andrzej Róg.

___

IMPRO to zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi", czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów staje się zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

(-)
Materiał Teatru
18 lutego 2017

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...