Inauguracja Małej Talii

4. Festiwal Spektakli Dziecięcych Mała Talia

Od 26 maja do 11 czerwca będzie trwał IV Festiwal Spektakli Dziecięcych Mała Talia organizowany przez Tarnowski Teatr. Kilkaset dzieci z Tarnowa i okolic będzie miało okazję zobaczyć cztery bajki, które będą prezentowane zarówno na Dużej Scenie teatru jak i w pobliskich miejscowościach.

Na początek prapremiera spektaklu "Babcia mówi pa pa" w reżyserii Agaty Biziuk. Reżyserka spektaklu wraz z Agnieszką Makowską napisały tę sztukę specjalnie dla Tarnowskiego Teatru. Od początku wiedziałam, że nasza premiera na Małą Talię powinna być nowoczesnym spektaklem dla dzieci, który zachęci małych Tarnowian do wizyt w teatrze, pokaże, jak duże jest w teatrze znaczenie wyobraźni i dobrego tekstu. A ten- autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej- jest świetny, mądry, pełen humoru i przede wszystkim szanujący młodego widza, rozumiejący jego potrzeby. Podglądam próby i wiem, że będzie to duża produkcja, nad którą pracuje mnóstwo osób- choreograf, scenograf, muzycy (trzyosobowy zespół będzie występował na żywo!). Bez wątpliwości- będzie to nasza superprodukcja - mówi Ewelina Pietrowiak dyrektor artystyczna Solskiego.
 
IV edycja Festiwalu odbywa się w ramach projektu Cztery Talie Roku, dlatego też spektakle prezentowane są nie tylko na deskach Solskiego, ale również w ośrodkach kultury mniejszych miejscowości ,tak by teatr "dotarł" do jak najszerszej młodej publiczności. Podczas ponad dwutygodniowego Festiwalu najmłodsi będą mogli obejrzeć cztery spektakle prezentowane na Dużej Scenie Solskiego oraz w Bochni, Brzesku i Szczucinie.
 
Nie zawiodą się także sympatycy tarnowskiego amatorskiego Teatru Tuptusie bowiem właśnie z myślą o nich przygotowany został wieczór teatralny pod nazwą "Tuptusie dzieciom". Również ubiegłoroczna produkcja Tarnowskiego Teatru, "Mały książę" po raz kolejny przypomni najmłodszym o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
 
Podobnie jak w poprzednich edycjach formuła Festiwalu MAŁA TALIA zakłada ocenę każdego ze spektakli przez mieszane jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-statuetki zostały przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych pod opieką Piotra Burdzyńskiego.
 
A już 26 maja prapremiera spektaklu "Babcia mówi pa pa", historia o tym jak poradzić sobie z odejściem osoby, która rozumiała nas w pół słowa? Jak odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu znika- i ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć, co się stało? Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice staną na wysokości zadania i zmierzą się z tym, że babcia "powiedziała papa"? I co do tego wszystkiego ma Komandos, Miś, Owieczka i Lalka?

(-)
Materiały Organizatora
25 maja 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...