Inauguracja Nowego Sezonu Teatralnego w GTM!

Zaproszenie do Gliwickiego Teatru Muzycznego

11 września 2010 /sobota/ godz. 18.30 - scena GTM przy Nowym Świecie
12 września 2010 /niedziela/ godz. 18.00 - scena GTM przy Nowym Świecie
"Europa moich marzeń", widowisko muzyczne w 2 częściach z udziałem Grażyny Brodzińskiej

"Europa moich marzeń" to muzyczno-taneczna podróż po Europie według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Piotrowskiego. Widowisko rozpocznie się inscenizowanym obrazem zimowym rosyjskiej wsi (chór i balet) oraz piosenką "Oczi cziornyje" w interpretacji Grażyny Brodzińskiej. W kolejnych odsłonach można będzie usłyszeć piosenki z repertuaru Ordonki i Edith Piaf. Balet Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprezentuje wspaniałe europejskie tańce: mazura, polkę, trepaka, kankana i poloneza. Gwiazda operetkowo-musicalowa Grażyna Brodzińska zatańczy z solistą baletu, Białorusinem Jurijem Stesewem, wspaniałe tango "Ostatnia niedziela". Zabrzmią fragmenty "Ptasznika z Tyrolu" K. Zellera, "Balu w Savoyu" P. Ábraháma, "Can-cana" C. Portera i "Orfeusza w piekle" J. Offenbacha. W części włoskiej królować będą muzyka G. Verdiego i pieśni neapolitańskie. Na finał przeniesiemy się do Paryża, gdzie oprócz słynnego kankana będzie też piosenka Piaf "Życie na różowo". Zapraszamy na muzyczną podróż po Europie – operowej, operetkowej, rozśpiewanej i roztańczonej!

Występują: Wioletta Białk, Grażyna Brodzińska, Małgorzata Długosz, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Arkadiusz Dołęga, Witold Wrona i in.; prowadzenie: Anita Maszczyk i Krzysztof Piotrowski; dyryguje: Przemysław Neumann. (czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 min., 1 przerwa)

BILETY: od 29 zł do 44 zł

REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW: www.teatr.gliwice.pl w zakładce "Bilety". Ponadto w repertuarze GTM:  www.teatr.gliwice.pl w zakładce "Repertuar"


Materiał nadesłany
25 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia