Inauguracja Roku Verdiego

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Messa da Requiem i inauguracja Roku Verdiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej– już w najbliższą środę, 27 marca 2013 roku.

Potężna Messa da Requiem na chór, kwartet solisów i orkiestrę symfoniczną należy do arcydzieł Verdiego i zostanie zaprezentowana w Operze i Filharmonii Podlaskiej już 27 marca, w zbliżającą się Wielką Środę.

Wyrazisty, dynamiczny, oscylujący między lamentem, skargą, zachwytem a wzruszeniem utwór wykonają Chór i Orkiestra OiFP-ECS pod kierownictwem Maestro Mieczysława Dondajewskiego.

W tym na wskroś romantycznym „Requiem" podziwiać będziemy: Magdalenę Nowacką (sopran), Annę Lubańską (mezzosopran), Rafała Bartmińskiego (tenor) oraz Wojciecha Gierlacha (bas). Soliści zmierzą się z dramatem eschatologicznym wydobywając z niego bogactwo symboliki językiem operowego śpiewu. Potęgować będą go, przygotowane specjalnie na tę okazję projekcje multimedialne.

Koncert będzie szczególnie ważny, gdyż zainauguruje Rok Verdiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Już 4 października na deskach OiFP-ECS premiera „Traviaty" w reżyserii Roberto Skolmowskiego.

Środa 27 III 2013  godz. 19:00

Miejsce : Duża scena, A - koncert abonamentowy

W programie:
G. Verdi – Requiem

Wykonawcy:
Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mieczysław Dondajewski – dyrygent
Violetta Bielecka – przygotowanie chóru

Magdalena Nowacka – sopran
Anna Lubańska – mezzosopran
Rafał Bartmiński – tenor
Wojciech Gierlach – bas

 

(-)
Materiały OiFP
25 marca 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia