Inauguracja sezonu koncetowego

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Pierwszy koncert już w piątek 12 października. Inaugurację sezonu 2012/2013 rozpoczynamy od "Powiało na mnie morze snów..." - Pieśni zadumy i nostalgii na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego oraz Koncertu skrzypcowego D-dur op. 61 Ludwika van Beethovena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej (pod kierownictwem prof. Violetty Bieleckiej), i Konstantego Andrzeja Kulki (skrzypce). W partiach solowych wystąpią Wioletta Chodowicz (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Adam Kruszewski (baryton).

Ale i cały sezon (do grudnia zapraszamy na 12 koncertów) obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia muzyczne. Już 19 października 2012 roku w ramach Festiwalu Filmowego „Camera!ta” zapraszamy na projekcję filmu Aleksander Newski z muzyką S. Prokofiewa (reż. S. Eisenstein). Wystąpi Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza (I dyrygent Orkiestry Symfonicznej OiFP), za przygotowanie chóru jak zwykle odpowiada pani prof. Violetta Bielecka.

27 października zapraszamy naszych melomanów na pierwszy koncert symfoniczny w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej z wykorzystaniem naszych wspaniałych organów z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich organistów – Józefa Serafina. W koncercie usłyszymy utwory P. Mascagniego, F. Poulenca i R. Straussa w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Za przygotowanie chóru jak zwykle odpowiada prof. Violetta Bielecka.

Z pewnością wielkim wydarzeniem będzie i koncert 16 listopada (ten odbędzie się jeszcze w starej siedzibie OiFP przy ul. Podleśnej 2). O godz. 19 zapraszamy na jubileusz 10-lecia Zespołu Muzyki Dawnej Consort 415 z udziałem Piotra Barona na saksofonie. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć zupełnie nową wersję koncertu „Cztery poru roku” A. Vivaldiego.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że wszyscy Ci, którzy wykupią abonament (ich sprzedaż trwa jeszcze do 12 października) będą mieli prawo do kupna jednego biletu w miesiącu na koncert, spektakl operowy, musical organizowany w ramach działalności Opery i Filharmonii Podlaskiej z 20% zniżką.
Zachęcamy Państwa do zakupu abonamentu na IV kwartał 2012 roku /październik-grudzień/, gdyż koszt abonamentu jest niższy o 20% (Strefa I i II) lub 30% (Strefa III i IV) od sumy cen pojedynczych biletów.
Abonamenty na IV kwartał 2012 roku można kupić w terminie od 3 września do 12 października 2012 roku.

To gwarancja tego samego miejsca na widowni podczas koncertów w ramach danego abonamentu.
Abonament na IV kwartał 2012 roku obejmuje 12 koncertów:

DATY KONCERTÓW:
12, 19, 27 października
9, 16, 23, 30 listopada
7, 14, 15, 20, 21 grudnia

Magdalena Kleban
Materiały OiFP
12 października 2012

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia