Indianie on-line na Dzień Dziecka

"Indianie" - reż. Justyna Sobczyk - Fundacja Teatr 21 i Nowy Teatr w Warszawie

Od soboty 30 maja (od godz. 12:00) do 1 czerwca (do końca dnia) Teatr 21 i Nowy Teatr udostępnią on-line rejestrację spektaklu „Indianie". Oprócz stałego składu Teatru 21 - aktorów z zespołem Downa i autyzmem - zobaczymy również gościnnie Magdalenę Czerwińską („Bogowie", „Spitsbergen") oraz Martynę Peszko.

W spektaklu grupa harcerzy wybiera się na obóz, w czasie którego wpadają na pomysł by zabawić się w „kowbojów i Indian". Niewinna z pozoru zabawa przybiera nieprzewidywany przebieg. Nieoczekiwanie grupa młodych ludzi budzi groźnego Czarnego Węża. Czy sobie z nim poradzą? Jak go uśpić i przezwyciężyć?

Spektakl „Indianie" będzie można zobaczyć na Facebooku, na kanale YouTube od 30 maja do 1 czerwca.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowany został specjalny pakiet edukacyjny dla rodziców. Dzięki niemu można razem z dzieckiem przeprowadzić samodzielne zabawy warsztatowe odnoszące się do treści spektaklu „Indianie" - materiały

„Indianie" to spektakl o odwadze. Jest podróżą do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy? Jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny. Niech więc nawiedzą nas indiańscy bohaterowie. A wraz z nimi zwierzęta, żywioły, słońce i księżyc. Każdy z nas chowa w pamięci odważnych bohaterów. Być może znajdzie się w niej trochę miejsca dla Indian?

Aktorzy Teatru 21 przywołają ducha wojowniczek i wojowników. Nie bójcie się! Usiądźmy w kole, Słyszycie dźwięk bębna? Zatańczmy razem taniec pow-pow! Tak, Indianie powracają! My potrzebujemy ich, a oni nas. Czas się spotkać!

Spektakl powstał w koprodukcji Nowego Teatru w Warszawie oraz Teatru 21. Swoją premierę miał 9 grudnia 2016 roku.

Jakub Drzewiecki
Materiał nadesłany
29 maja 2020
Portrety
Justyna Sobczyk

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia