Inspirująco i kulturotwórczo

1. Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu "Rzeczy Istność"

Na Uniwersytecie Gdańskim i w Nadbałtyckim Centrum Kultury w dniach 9 oraz 12-14 października 2018 odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność.

Na Uniwersytecie Gdańskim i w Nadbałtyckim Centrum Kultury w dniach 9 oraz 12-14 października 2018 odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Theatrum Mundi Adama Walnego. Partnerzy projektu to: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Instytut Teatru Przedmiotu, Studio Jadwigi Możdżer, Dom Zarazy. Festiwal jest współfinansowany przez MKiDN.

I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność to szereg imprez poświęconych szerokim kontekstom teatru przedmiotu: artystom, teatrom, nurtom, technikom, które do dziś funkcjonują na marginesie, w izolacji od szerokiego nurtu kultury wizualnej.

PRZEDMIOT, CIEŃ, FIGURA - to temat pierwszego festiwalu i klucz do wyboru artystów i zjawisk.

W tegorocznej edycji gościmy następujących artystów: Laura Bartolomei, Dorota Dąbek -Unia Teatr Niemożliwy, Jadwiga Możdżer, Ariel Doron, Maciej Dużyński, Krzysztof Zemło oraz Adam Walny (autor projektu).

Zależy nam na inspirującym, kulturotwórczym efekcie naszych działań. Stad też inicjujemy także „ artystyczną strefę dzieci" poprzez dodatkowe warsztaty animacji przedmiotu dla najmłodszych oraz spektakl "Przygody kropli wody".

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe na Uniwersytecie Gdańskim jest wolny.

Małgorzata Woźniak
Dziennik Teatralny Trójmiasto
6 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia