Instytut Teatralny otwiera Bibliotekę i Czytelnię

8 czerwca Czytelnia Instytutu Teatralnego wznawia działalność

Po 2,5 miesięcznej przerwie będzie funkcjonować w nowej dyscyplinie sanitarnej i według nowego regulaminu.

Aby zachować zalecany dystans społeczny, udostępniamy połowę stanowisk czytelniczych. Oznacza to, że w Czytelni będzie mogło przebywać w tym samym czasie maks. sześć osób. Odwiedzających prosimy o założenie maseczek (zakrycie ust i nosa) oraz o dezynfekcję rąk. Co jeszcze się zmieni?

Poniżej znajdziecie nowy regulamin Czytelni IT, który będzie obowiązywał od 8 czerwca do odwołania. Poniższe wytyczne są zgodne z zaleceniami Biblioteki Narodowej w zakresie udostępniania zbiorów. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi punktami przed wizytą w IT. Czekamy!

___

Regulamin czytelni IT [obowiązuje od 8 czerwca]

1. Czytelnia jest otwarta w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 9.00-15.00.

2. Aby zachować zalecany dystans społeczny, udostępniamy połowę stanowisk czytelniczych. Oznacza to, że w Czytelni może przebywać w tym samym czasie maksymalnie sześć osób.

3. Zachęcamy do wcześniejszego umówienia się telefonicznego bądź do zamawiania materiałów drogą elektroniczną na adres dokumentacja@instytyt-teatralny.pl i adresy znajdujące się na podstronie Biblioteki: www.instytut-teatralny.pl/biblioteka.

4. W Czytelni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Dozownik z płynem do dezynfekcji znajduje się przy wejściu do Biblioteki.

5. Na terenie Czytelni obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległości wynoszącej minimum 1,5 metra.

6. Czytelnicy nie mogą samodzielnie korzystać ze zbioru stojącego w wolnym dostępie. Wszystkie książki i czasopisma podaje bibliotekarz dyżurujący.

7. W Czytelni można zamawiać materiały z Pracowni Dokumentacji Teatralnej. Jednorazowo możliwe jest zamówienie nie więcej niż pięciu teczek/kopert z materiałami, z których korzystać można pojedynczo.

8. Wszystkie książki i materiały dokumentacyjne, z których korzystają Czytelnicy, będą poddawane trzydniowej kwarantannie. Użytkownicy są zobowiązani odkładać je w wyznaczone do tego miejsca. Przez ten czas żaden Czytelnik nie może z nich korzystać. Zalecamy wcześniejsze upewnienie się, czy dana książka bądź materiały nie znajdują się w kwarantannie.

9. Czytelnicy mogą korzystać z komputerów w Czytelni w celu przeglądania katalogu i korzystania z naszych zasobów cyfrowych, w tym oglądania rejestracji przedstawień teatralnych. Stanowisko czytelnicze i komputer będą dezynfekowane po każdym użyciu.

10. Czytelnik może przyjść do biblioteki z własnym komputerem.

11. Zalecamy przebywanie w Czytelni wyłącznie w celu skorzystania ze zbiorów Instytutu.

12. Nadal będzie możliwe wykonanie kopii ksero. Kopiowanie materiałów ze zbioru biblioteki jest dozwolone wyłącznie w granicach dopuszczalnych ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz.83).

13. Na terenie Czytelni obowiązuje zakaz spożywania posiłków i korzystania z telefonów komórkowych.

14. Osoby z objawami choroby nie będą wpuszczane.

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
5 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia