Interaktywna bajka w Suwalskim Ośrodku Kultury

"Jaś i Małgosia" - reż. R. Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska

Niezwykły spektakl dla dzieci z niesamowitą scenografią zatytułowany "Jaś i Małgosia" w reżyserii Roberto Skolmowskiego w piątek pokazany zostanie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. To kolejny element współpracy obu instytucji: OiFP oraz SOK

We wrześniu kameralna opera barokowa "Pimpinone" otwierała nowy sezon artystyczny w SOK-u. Teraz najmłodsi widzowie wspólnie z rodzicami i dziadkami mogą wejść w zaczarowany świat bajki i muzyki. To bajka interaktywna, gdzie publiczność wciągana jest w zabawę i naukę. Przed spektaklem najmłodsi widzowie otrzymują instrumenty, poznają ich nazwy i brzmienie, uczą się piosenki, która będzie powtarzać się w spektaklu. Także podczas trwania przedstawienia "młodzi" i "starzy" widzowie wciągani są w interakcje i ośmielani, by wejść w bajeczną scenografię. Scenografię zaprojektowała Małgorzata Szostakowska: drzewa w kształcie trąb, domek czarownicy to piernikowy kontrabas, nawet orkiestra przebrana jest za łosie. Całość jest kolorowa, ciepła i pogodna. Tak jak i cała historia - wszystko skończy się dobrze, tu nawet wilk zmienia obyczaje i dzieci nie zjada. Bajka oparta jest na tekstach Jana Brzechwy. Muzykę napisał Stefan Kisielewski.

Warto dodać, że spektakl "Jaś i Małgosia" grany w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zainaugurował także we wrześniu nowy sezon Internetowego Teatru TVP. Bajkę obejrzało ok. 32 tys. uczniów z ponad 400 placówek szkolno-wychowawczych z całego kraju - tak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez Telewizję Polską.

W Suwalskim Ośrodku Kultury Jasia i Małgosię "spotkać" można w piątek 11 września o godzinie 10:00 i 17:30.

Więcej informacji:

http://soksuwalki.eu/spektakl-jas-i-malgosia/

(-)
Materiał Organizatora
11 października 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia