Interaktywna przestrzeń teatru

"Rum & vodka online" - reż. Agita Elksne - Centrum Sztuki „Cartonovnia"

21 stycznia o godzinie 19.30 kameralny warszawski salon artystyczny Kalinowe Serce zamieni się w multimedialną, interaktywną przestrzeń w której aktor Amin Bensalem zaprezentuje spektakl "Rum and Vodka Online".

Ten pierwszy w Polsce multimedialny spektakl zyskał w 2013 roku uznanie widowni i jury. Otrzymał kilka nagród.

I miejsce na Festiwalu Teatrów Niewielki w Lublinie,

II miejsce dla spektaklu na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu,

Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro-Contra Szczecin.

Przedstawienie, w którym nie istnieją granice pomiędzy rzeczywistością, teatrem i światem wirtualnym.

Spektakl skupia w sobie nowatorstwo intermediów, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych przedstawień. To nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem, zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów, mappingu, vjingu, wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce dzięki czemu spektakl jest czymś dotąd nie spotykanym.

"Rum & vodka online" to innowacyjna fuzja sztuk, intermedia przełamane interakcjami z widzem, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, aktorem.

Scenariusz spektaklu, napisany jest współczesnym językiem, momentami kontrowersyjnie i zabawnie. Jest lekki w odbiorze i mocny w przesłaniu. Dotyczy zagubienia się w teraźniejszym świecie pełnym wymagań, używek i seksu.

Publiczność cały czas jest poddawana złudzeniom, które trudno odróżnić od prawdy. Dezorientując się - czy przestrzeń spektaklu jest tą samą przestrzenią, czy aktor jest tylko projekcją, kim widz jest w tym spektaklu.

Spektakl można będzie obejrzeć w Centrum Sztuki "Cartonovnia"-miejscu, które znajduje się w samym sercu Warszawy, przyciągając swoim wnętrzem i atmosferą stała się mekką dla artystów różnych dziedzin.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Sztuki "Cartonovnia" w kooperacji ze Studiem "Jestem".

Patronat: Centrum Sztuki "Cartonovnia"

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...