Internetowy teatr

"Kot w butach" - reż. Michał Rosiński - Gliwicki Teatr Muzyczny

18 marca br. (godz. 10.30) przedstawienie dla dzieci "Kot w butach" Gliwickiego Teatru Muzycznego będzie transmitowane do szkół w całej Polsce w ramach projektu TVP iTeatr - "Internetowego Teatru TVP dla szkół"

iTeatr wystartował w październiku 2012 roku. To nowatorski, misyjny projekt, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu. W jego ramach grane na żywo spektakle transmitowane są internetowo do szkół położonych z dala od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Do tej pory w projekcie wzięły udział m.in. Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatr Śląski w Katowicach, Opera Podlaska w Białymstoku, Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego we Wrocławiu i Teatr Polski w Bydgoszczy. W 2014 roku zaplanowanych jest zrealizowanie 17 transmisji, zróżnicowanych gatunkowo i skierowanych do różnych grup wiekowych.

Premiera "Kota w butach" odbyła się na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w 2003 roku. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Michał Rosiński, a niewątpliwie największą atrakcją spektaklu są znakomite, malownicze dekoracje, kostiumy i maski, zaprojektowane przez Adama Kiliana, jednego z najwybitniejszych polskich scenografów. Przedstawienie w 2004 roku otrzymało nagrodę "Złota Maska" w kategorii "Spektakl roku dla dzieci". Piosenki, skomponowane przez Andrzeja Hundziaka, GTM wydał na płycie CD. Spektakl ciągle cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodej publiczności. Zagrany został już 106 razy i obejrzało go od premiery około 47 tysięcy widzów. W ich gronie znalazła się m.in. wnuczka Krzysztofa Pendereckiego, która kilka lat temu zaciągnęła swojego dziadka na widownię gliwickiego teatru. "Świetne przedstawienie, intrygująca choreografia, ciekawa muzyka, cudowna scenografia" - pochwalił spektakl kompozytor.

"Kot w butach" - baśń muzyczna w 3 aktach

18 marca 2014 /wtorek/ godz. 10.30 - scena GTM przy Nowym Świecie

- spektakl z udziałem publiczności transmitowany na żywo w ramach "Internetowego Teatru TVP dla szkół" - www.iteatr.tvp.pl

Bilety: od 17 do 26 zł do nabycia w kasie GTM

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia