Inwazja sztuki lalkarskiej

12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "KATOWICE - DZIECIOM"

12 już raz, Katowice są organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek. Zobaczymy 27 spektakli. Będą wystawy i warsztaty.

Festiwal rozpocznie się we wtorek (13.10) trwać będzie 5 dni. Weźmie w nim udział 13 teatrów z 6 krajów. Spektakle prezentowane będą na obydwu scenach "Ateneum", w Kinoteatrze Rialto, Pałacu Młodzieży i Galerii Katowice (Wyższy Poziom).

Przegląd zainauguruje (g. 9.30) "Szczurołap" w wykonaniu zespołu katowickiego teatru "Ateneum", który jest gospodarzem przeglądu. Pierwszego dnia zobaczymy także "Szpaka Fryderyka" [na zdjęciu] (g. 10.00 i 12.00), który "przyfrunie" do nas z Opola oraz widowisko francuskich realizatorów, zatytułowane "Max" (g. 15.00 i 17.00). Wieczorem, od g. 19.00, do Galerii "Ateneum" zaproszeni są natomiast... dorośli, dla których przygotowano kilka teatralnych niespodzianek.

W środę i czwartek, prócz zespołów polskich (z Białegostoku, Bielska-Białej i Katowic) wystąpią również teatry ze słowackich Koszyc, francuskiego Saint-Etienne i izraelskiego Tel Awiwu. Ponadto, we wszystkich domach kultury na terenie Katowic odbywać się będą warsztaty animacji, prowadzone przez lalkarzy z zespołów, zaproszonych na festiwal "Katowice-Dzieciom". Bilety na festiwalowe spektakle kosztują od 13 do 20 zł.

Henryka Wach-Malicka
Polska Dziennik Zachodni
8 października 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia