Inwestycja za 30 mln

Teatr Arlekin w Łodzi

Zespół Teatru Lalek "Arlekin", który od zimy 2013 r. dzieli w Białej Fabryce sale z Zespołem "Harnam", w końcu października wróci do siebie na ul. Wólczańską 5.

«No, może na początku listopada. Budowa wciąż trwa, ale, jak mówi dyrektor Waldemar Wolański, termin jej zakończenia może się przesunąć najwyżej o tydzień, dwa. Inwestycja kosztuje 30 mln zł. 

Została stara (choć odnowiona) fasada, ale w środku zmieniło się wszystko. W piwnicy będzie galeria, w dawnym dolnym foyer sala kameralna na 80 osób z "magicznym drzewem" w charakterze dekoracji. W miejscu sali widowiskowej jest górne foyer, z którego wchodzi się na widownię. 

Teatr będzie miał nowoczesne wyposażenie techniczne. Tzw. most marionetkowy pozwoli na szybkie zmiany dekoracji, zapadnie i windy ułatwią realizację skomplikowanych widowisk.

Jako pierwszą prezentację w odnowionej siedzibie teatru artyści zapowiadają "DekAmore" według "Dekamerona" G. Boccaccia, widowisko dla dorosłych przygotowane po angielsku, którym w listopadzie zespół otworzy festiwal w Bangkoku.

W grudniu, na jubileusz 66-lecia działalności, Arlekin wystąpi z inscenizacją "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Będzie to widowisko prezentujące możliwości techniczne teatru. Wśród nowych propozycji dla dzieci znajdzie się "Konik Garbusek". Wrócą, cieszące się wielką popularnością, niedzielne spotkania w Arlekinie, będące okazją do obejrzenia spektakli, spotkań z artystami, zajęć warsztatowych. Jak dotychczas teatr chce łączyć działalność dla dzieci z projektami dla dorosłych.

(rs)
Express Ilustrowany
22 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia