Inwestycja za 30 mln

Teatr Arlekin w Łodzi

Zespół Teatru Lalek "Arlekin", który od zimy 2013 r. dzieli w Białej Fabryce sale z Zespołem "Harnam", w końcu października wróci do siebie na ul. Wólczańską 5.

«No, może na początku listopada. Budowa wciąż trwa, ale, jak mówi dyrektor Waldemar Wolański, termin jej zakończenia może się przesunąć najwyżej o tydzień, dwa. Inwestycja kosztuje 30 mln zł. 

Została stara (choć odnowiona) fasada, ale w środku zmieniło się wszystko. W piwnicy będzie galeria, w dawnym dolnym foyer sala kameralna na 80 osób z "magicznym drzewem" w charakterze dekoracji. W miejscu sali widowiskowej jest górne foyer, z którego wchodzi się na widownię. 

Teatr będzie miał nowoczesne wyposażenie techniczne. Tzw. most marionetkowy pozwoli na szybkie zmiany dekoracji, zapadnie i windy ułatwią realizację skomplikowanych widowisk.

Jako pierwszą prezentację w odnowionej siedzibie teatru artyści zapowiadają "DekAmore" według "Dekamerona" G. Boccaccia, widowisko dla dorosłych przygotowane po angielsku, którym w listopadzie zespół otworzy festiwal w Bangkoku.

W grudniu, na jubileusz 66-lecia działalności, Arlekin wystąpi z inscenizacją "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Będzie to widowisko prezentujące możliwości techniczne teatru. Wśród nowych propozycji dla dzieci znajdzie się "Konik Garbusek". Wrócą, cieszące się wielką popularnością, niedzielne spotkania w Arlekinie, będące okazją do obejrzenia spektakli, spotkań z artystami, zajęć warsztatowych. Jak dotychczas teatr chce łączyć działalność dla dzieci z projektami dla dorosłych.

(rs)
Express Ilustrowany
22 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...