Jak będą brzmiały onomatopeje graficzne?

Lato z Asterixem i Obelixem w Soho Factory

Ognisko Teatralne Teatru Ochoty zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na twórcze wakacje w Teatrze Soho inspirowane przygodami najpopularniejszego komiksowego tandemu w historii: Asterixa i Obelixa.

W jaki sposób pokazać komiksową dynamikę? Jak będą brzmiały onomatopeje graficzne? Jak przełożyć chmurki na teatralne dialogi? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy tygodniowych warsztatów teatralno-muzycznych Katarzyny Gawkowskiej i Mikołaja Tabako.

Bazując na przygodach Asterixa i Obelixa autorstwa Rene Goscinnego i Alberta Uderzo instruktorzy ogniska teatralnego postarają się wraz z dziećmi przełożyć świat komiksu na rzeczywistość teatralno-muzyczną. W przeciągu tygodnia dzieci zrozumieją, za pomocą zadań łączących podstawowe elementy muzyki (rytmu, melodii, pulsu i harmonii), mechanizmy korzystania z głosu oraz rozwiną swoją świadomość muzyczną na scenie. W sekcji muzycznej uczestnicy warsztatów zapoznają się z tematem ciała jako instrumentu perkusyjnego oraz głosu jako instrumentu melodycznego. Część dramatyczna będzie złożona z podstawowych zadań aktorskich - grupowych i indywidualnych, związanych z rozwojem świadomości ciała i umiejętnego wypowiadania oraz improwizacji. Cel warsztatu to skuteczne połączenie nabytej techniki z własną ekspresją. Tygodniową pracę nad rozwojem naszego wewnętrznego muzycznego głosu i świadomej komunikacji podsumuje końcowy pokaz na scenie Teatru Soho na Mińskiej 25 (na terenie Soho Factory).

warsztat dla dzieci 10-13 lat

praca codziennie w dniach 28.07 - 3.08 w godz. 12.00 - 17.00 z godzinną przerwą na posiłek zapewniony przez organizatora

warsztaty odbywają się w Teatrze Soho, ul. Mińska 25

koszt: 300 zł (zapisy mailowe: kasa@teatrsoho.pl)

(-)
Materiał Teatru
18 lipca 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia