Jak doświadczać nieskończoności wewnątrz ciała

Warsztaty butoh z Joan Laage - Teatr Limen Butoh/ Teatr Akt w Warszawie

Teatr Limen Butoh zaprasza 15 marca na warsztaty, które prowadzi Joan Laage. "Trening Embodying The Spilit" ("Ucieleśnianie Ducha") to zgłębianie odwiecznego pytania: Czym jest życie? Jaka jest kondycja człowieka? Czym jest ciało? Jak możemy doświadczać nieskończoności wewnątrz ciała/umysłu?

Warsztat Joan Laage to doświadczenie metod uelastyczniania ciała i umysłu oraz zgłębiania estetyki butoh poprzez twórcze poszukiwania. To proces "wymazywania" i ponownego tworzenia ciała w prowadzonej improwizacji inspirowanej obrazami natury. Program treningu obejmuje eksplorowanie ciała fizycznego, elementarnego i eterycznego oraz proste struktury choreograficzne.

Joan Laage (Kogut butoh) - pionierka i jedna z najbardziej znanych zachodnich tancerek butoh, założycielka DAIPANbutoh Collective, Seattle/USA. Studiowała butoh u mistrza Kazuo Ohno i Yoko Ashikawy w Tokio, a także na warsztatach Mina Tanaki, Sankai Juku, Akira Kasai, Masaki Iwana; pod koniec lat 80.występowała z Gnome - grupą prowadzoną przez Ashikawę. W 1990 osiadła w Seattle i założyła Dappin' Butoh. W czasie gdy mieszkała w Polsce, przyjęła artystyczny pseudonim Kogut Butoh. W 2006 i 2007 podrózowała po Azji, tworzac tam projekty butoh. W maju 2011 twórczość Joan była omawiana na sympozjum butoh w UCLA. Joan występowała na festiwalach butoh w Nowym Yorku, Chicago, Portland, Boulder, Seattle i Paryżu. Jej doktorat (Ph.D. in Dance & Related Arts, Texas Woman's University, 1993), dotyczył ciała w tańcu butoh. Joan została opisana w książkach Sondry Fraleigh - "Tańcząc w stronę mroku: Butoh, Zen, i Japonia" oraz "Butoh: Metamorphic Dance and Global Lachemy". Joan często tworzy prace "site-specific" dla Japońskiego Ogrodu w Seattle, w którym jest przewodniczka. Jest również nauczycielką Tai Chi i posiada certyfikat z Analizy Labana. Jej najnowsze projekty to "Suitcases Project, 4Culture Historical Site(s)-Specific Project" i "The Engendering Project "cześciowo wspierany przez City of Seattle Office of Arts & Cultural Affairs. Od stycznia do kwietnia 2015 Joan podrózuje po Europie prezentując swója sztuke w wielu miejscach.

15 marca w godz. 12.00-18.00

Cena: 160 zł (przy zapisach obowiązuje zadatek - bezzwrotna zaliczka 100 zł)

Organizator: Teatr Limen Butoh - Sylwia Hanff: www.limenbutoh.net

Zgłoszenia: limenbutoh@wp.pl, tel. 607640208

Miejsce: : Teatr Akt, ul. Łaziebna 9,

Dojazd autobusami 102,135,523, SKM S1 i koleją (kierunek Otwock) do stacji Olszynka Grochowska

dojście od pętli i stacji Olszynka Grochowska 700 metrów, kierunek Lokomotywownia

(-)
Materiał Teatru
14 marca 2015

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia