Jak się schować przed duchami

"Kto nas odwiedzi" - reż. Cezary Tomaszewski - Och-Teatr w Warszawie

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek to doskonały duet sceniczny. Obejrzyjcie spektakl "Kto nas odwiedzi", żeby się przekonać.

Akcja dzieje się nocą na pewnym zamku regularnie nawiedzanym przez duchy. Autorem tekstu jest Igor Sawin, dotychczas grający drugoplanowe role w filmach i serialach. Napisał rzecz z pogranicza groteski i makabreski z popisowymi rolami dla dwójki wytrawnych aktorów.

W Och-Teatrze zagrają je Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek, którzy fantastycznie czują się ze sobą na scenie. Przekonali się o tym już widzowie warszawskiego Teatru Ateneum, oglądając duet w sztuce "Błogie dni" Deirdre Kinahan. Udowodnili wtedy, że lubią utwory naznaczone nieoczywistym, czasem czarnym humorem.

Styl ten czuje też reżyser Cezary Tomaszewski, który zrealizował jubileuszowy wieczór Jana Peszka "Podwójne solo". A zasłynął z przygotowanej w Wiedniu nowej wersji operetki "Wesoła wdówka" Lehara, w której zamiast profesjonalnych aktorów obsadził cztery sprzątaczki. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas w Och-Teatrze dobra zabawa.

(JW)
Uroda Życia
16 czerwca 2016

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...