Jak wyglada Nagi Król

podsumowanie trzeciej edycji warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży

Jak wyglada Nagi Król. Nie wiesz? Przekonaj się na własne oczy! "Nagi król" objawi się w środę, 24 czerwca w Teatrze Dramatycznym. To może być też pierwszy krok ku twojemu wystąpieniu na dużej scenie!

"Nagi król" jest podsumowaniem trzeciej edycji warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, które odbywały się w sezonie 2008/2009. Młode talenty rozwijały się pod okiem aktorki Agnieszki Możejko i reżysera Krzysztofa Zemło. "Bajka dla dorosłych" Jewgienija Szwarca posłużyła uczestnikom zajęć jako pretekst do snucia swoich rozważań, do poszukiwania w teatrze humoru i ironii. Przedstawienie finałowe to historia miłosna, a zarazem satyra na odwieczne ludzkie przywary - służalczość, tanie pochlebstwo, głupotę, pychę, zarozumiałość. W scenicznej adaptacji młodzi aktorzy bawią się klasycznymi motywami zaczerpniętymi z andersenowskich historii: Świniopasa, Nowych szat cesarza, Księżniczki na ziarnku grochu. 

Żonglują tematami bajkowymi z ironią i przekorą znamienną dla teatru Szwarca i - jak w każdej bajce z wątkiem miłosnym w tle - łamią konwenanse, mając nadzieję na to, że żarliwe uczucie znowu zatriumfuje. 

"Nagi król" na motywach tekstu Jewgienija Szwarca 

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Możejko i Krzysztof Zemło 

Premiera 24 czerwca 2009, godz. 18, duża scena 

Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w kasie Teatru 

Występują: Jakub Augustynowicz, Oliwer Bałon, Justyna Bublej, Konstancja Danowska, Paweł Gębała, Wiktoria Izdebska, Maria Kaczan, Martyna Kiluk, Katarzyna Kuklik, Michał Makarewicz, Monika Maksimczyk, Natalia Malesza, Katarzyna Polińska, Patrycja Siemaszko, Patryk Skutnicki, Julia Szopa, Kinga Szotko, Ewa Śpioch, Bartosz Świeńciński, Patrycja Woroszyło. 

Uwaga! Kolejna edycja warsztatów - sezon 2009/2010 rozpoczyna się w październiku br. 
Zgłoszenia można składać od 20 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Teatru Dramatycznego: www.dramatyczny.pl w zakładce "Edukacja"

(-)
www.kurierporanny.pl
20 czerwca 2009

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia