Jak żyć?

"Ciało moje" - reż. Marek Pasieczny - Teatr Nowy w Zabrzu

Zapraszamy na premierę spektaklu Marka Pruchniewskiego "Ciało moje" w reżyserii Marka Pasiecznego do Teatru Nowego w Zabrzu!!!

Autor sztuki „Ciało moje" jest zwycięzcą konkursu zamkniętego na utwór dramatyczny dla Teatru Telewizji zorganizowanego przez TVP oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2014 r.

„Ciało moje" w reżyserii Marka Pasiecznego to dramat rodzinny. Główną bohaterką jest czterdziestokilkuletnia sparaliżowana kobieta. Wiktoria nie mając kontaktu z otoczeniem, w paradoksalny sposób uczestniczy w życiu najbliższych. Jednocześnie odnajduje kontakt z Bogiem, próbując zrozumieć wszystko, co zdarzyło się w jej życiu. Wiktoria - ma syndrom tzw. zamknięcia – jej ciało jest absolutnie nieruchome, sparaliżowane, natomiast ma świadomość i żyje pełnią życia. Ta sytuacja powoduje taki rodzaj katalizatora, który zmusza bohaterkę i jej bliskich do zadania sobie kilku ważnych pytań o życiu.

Dlaczego mnie to spotkało? Czy to jest przypadek, zbieg okoliczności, czy Bóg tak zdecydował? A jeśli Bóg, to jaki Bóg? Czy Bóg gra w kości, czy nie gra w kości? – to odwieczne pytanie. Sytuacja Wiktorii uwięzionej w pułapce życia i nieżycia odciska piętno nie tylko na niej, ale również jej rodzinie i bliskich.

Każdy musi odnaleźć siebie i zadać sobie pytanie - jak żyć.

Beata Dąbrowiecka
Materiał Teatru
13 września 2016
Portrety
Marek Pasieczny

Książka tygodnia

Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Justyna Świerczyńska

Trailer tygodnia