Jakub Chrenowicz - dyrygent

sylwetka

Jakub Chrenowicz urodził się w 1986 roku, w Poznaniu. W bieżącym sezonie artystycznym pełni funkcję asystenta dyrektora Filharmonii Narodowej, Antoniego Wita.

W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Jerzego Salwarowskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W ramach programu LLP/Erasmus kształcił się w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem.

Był stypendystą Accademia Musicale Chigiana, gdzie studiował w klasie mistrzowskiej Gianluigi Gelmettiego. Trzykrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Był półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. M. Malko w Kopenhadze w 2009 roku. W roku 2007 został laureatem nagrody dla najlepszego uczestnika Ogólnopolskiego Kursu Dyrygenckiego prowadzonego przez Jerzego Salwarowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz został wybrany najlepszym uczestnikiem Międzynarodowego Kursu Dyrygenckiego „Ciudad de Torrevieja” w Hiszpanii.

Dyrygował Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej, Orquesta Ciudad de Torrevieja (Hiszpania), Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Występował z tak wybitnymi solistami jak m.in. Izabela Kłosińska, Jadwiga Rappé, Katarzyna Romuald Tesarowicz, Konstanty Andrzej Kulka.

(-)
Materiały OiFP
28 grudnia 2011

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia