Jan Peszek w trzech odsłonach

Teatr IMKA w Warszawie

W listopadzie Jan Peszek zaprezentuje się w trzech spektaklach. Aktor świętuje w tym roku 70-lecie urodzin, 50- lecie intensywnej pracy aktorskiej i 45-lecia małżeństwa.

"DZIENNIKI" - 24.11 godz. 20.00, 25.11 19.00

"JAN PESZEK. PODWÓJNE SOLO" - 26.11 godz. 18.00

"KWARTET" - 27.11 godz. 19.00

W Teatrze IMKA można zobaczyć głośne "Dzienniki" Witolda Gombrowicza, w których Jan Peszek przeistacza się w Gombrowicza-Gonzala, starszego artystę filozofa, który odkrywa małość Słowa wobec siły głosu Ciała.

W spektaklu "Jan Peszek. Podwójne solo" na dwa sposoby artysta odnosi się do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków swojej biografii. Biografii kształtującej poza świadomością wybory życiowe i w końcu drogę, jaką wybrał.

"Kwartet" to jedna z tych sztuk, w której Jan Peszek, tak jak i pozostali aktorzy, próbuje odpowiedzieć na pytania fundamentalne o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Spektakl jest wystawiany wielu lat, a jednak za każdym razem jest to inny spektakl, ponieważ artyści zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, na improwizację.

Jan Peszek we wszystkich tych spektaklach prezentuje swój kunszt aktorski oraz uwodzi publiczność siłą swoich improwizacji.

(-)
Materiał Teatru
25 listopada 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia